Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőttkorban mennyi idő...

Felnőttkorban mennyi idő múlva lehet megszokni a fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Kicsit "kócosak" a fogaim,és bár a körülményekhez képest mindent megteszek az ápolásukra és félévente ellenőriztetem is,a fogorvosom felvetette,h ideje lenne szabályoztatni,mert az évek során akár el is veszíthetem őket.Bár sosem okozott ez nekem problémát,se az étkezésben-mindennap eszem diót,mogyit,se bármiféle gátlást,az egészségem érdekében mégis belevágnék így50éves fejjel.Érdekelne,van-e itt bárkinek tapasztalata a felnőttkori fogszabályzással kapcsolatban?

2020. szept. 22. 14:25
 1/3 anonim válasza:

Szerintem az ember arca sokkal szebb lesz utána. Valamint elmondhatatlan érzés amikor leszedik és 10/11-es mosolyod lesz.

De drága és fájdalmas, fogyókúrának is remek. Szerintem ez tényleg csak a te döntésed gondold át megérné e neked.

2020. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Főleg pénz kérdése, ha tudsz porcelán/zafír breketteket feltetetni, netán a nyelvfelőli fogszabályzót akkor szinte észrevehetetlen, 1-2 hét után a fájdalom elmúlik. (Nézz utána a damon fogszabályzónak, gyorsabb kezelési idő és kevesebb fájdalom)

Viszont érdemes belegondolni mit örököltél a szüleidtől, ha pl egyiküknek-vagy mindkettejüknek olyan genetikája van hogy a foggyökér meglazul és 50-60 felett már műfogat kell csináltatni, lehet hogy Te is ezt örökölted. Ez esetben lehet hogy célravezetőbb egy minőségi beültetett fogsorra költeni ami 90 éves korodban is megállja a helyét, minthogy szépen átrendezni őket hogy aztán pár év múlva kihulljanak.

Természetesen ha minden rendben lesz valószínű a fogaiddal akkor megéri a fogszabályzó, láttam már 30+ és 50+ embereken is.

2020. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!A 2.válaszoló rávilágított egy olyan problémára,amit előbb orvosolni kell,és csak utána tervezhetek tovább!:(
2020. okt. 12. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!