Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőttkori esztétikus (láthat...

Felnőttkori esztétikus (láthatatlan) fogszabályozas érdekelne, kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
2019. aug. 9. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem fém van, és felnőtt sem vagyok, de sokat hallottam az esztétikusról


Először is: ha súlyos a probléma, elképzelhető, hogy neked sem lesz jó a kerámia (erre gondolsz, ugye?), mert nem tud vele megküzdeni

Másodszor: ez is látszik, a brekettek színeződnek, ha nem önligírozós, akkor a gumi is

Harmadszor: a fogszabályzó fiatalít és egyáltalán nem gáz felnőtteknél sem

2019. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Én 29 vagyok és fél éve élek együtt a fogszabályzómmal. Porcelán, felül esztétikus ívvel. 2-3 méterről már nem szokták észrevenni.

Aktiválás után kb. egy hétig nem esik jól rágni, fáj. Az átlátszó kis gumik a negyedik hét végére elszíneződnek, de én teszek is érte (kávézom). Ezeket viszont minden aktiválásnál cserélik.

Meg kell tanulni együtt élni vele. Pl. az esztétikus ív, egy bevont/festett fém ív, amiről ha lekopik a fehér bevonat, akkor ronda lesz, így zsigerből nem harap bele az ember semmibe, nem is ajánlott. Mivel a pénztárcám bánja, ha leesik egy-két tappancs, azt is megfontolom háromszor, hogy ér-e ennyit bármi keményebb étel. Egy idő után pedig beleszoksz, hogy a mákosgubából vendégségben inkább nem eszel. Késsel-villával eszed a hamburgert... és a táskád állandó tartozéka a fogkefe-fogkrém páros.

Én viszont azt mondom, hogy nagyon megéri a szenvedés, mert már most látszik a pozitív fejlődés.


(Azért vagyok ennyire negatív és nevezem szenvedésnek, mert két napja aktiválták az enyémet és éppen a falat vakarom. Ha két hét múlva írnám ezt a választ, boldogan áradoznék, hogy abszolút elviselhető fájdalommal jár. Egyébként nagyon büszkén hordom, nem titkolom, imádok vigyorogni benne.)

2019. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!