Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ideiglenes töméssel nem fájt,...

Ideiglenes töméssel nem fájt, most az állandóval fáj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A Bal alsó 7-es fogam ezer éve be volt tömve azzal a ronda szürke töméssel. Több mint másfél hónapja kitört ebből a fogamból egy kisebb darab. Az első pár napban nem fájt, egy hétre tudott fogadni a fogorvos, és addigra már borzasztóan. Kiszedte a régi tömést, kifúrt egy kis szuvas részt, és kaptam egy gyógyszeres ideiglenes tömést, aminek 6 hétig bent kellett lenni. Az első 4-5 napban még eléggé fájt, de aztán a fájdalom elmúlt, és tök jól elvoltam vele. Épp, mikor a 6 hét letelt az ideiglenesből is kijött egy pici darab, épp ott, ahol a fogból is letört egy kicsi. 4 napra rá jutottam el az orvoshoz, ez volt ezen a héten szerdán. Addigra a hiányzó tömésdarab miatt újra elkezdett fájni, de most már megkaptam a végleges tömést (érzéstelenítés nélkül), amivel viszont azóta is fáj (főként akkor, ha bármit iszom, vagy eszem. Rágni alig tudok vele. Illetve ha mondjuk elkezdek valamit enni, akkor először egyáltalán nem bírok ráharapni, annyira fáj, de aztán ha pár perc alatt "bejáratom", akkor óvatosan tudok ott rágni. Mi lehet ez? Csak azért fáj még, mert meg lett bolygatva 4 napja, vagy valami más probléma lehet? Sosem jártam még így tömött foggal.
2020. szept. 27. 14:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként nyugalmi állapotban, ha nem eszem, vagy iszom akkor nem fáj, csak ezek miatt kezd rá, és ha befejezem ezeket a tevékenységeket, akkor pár perc múlva elmúlik a fájdalom. De közben azért elég élesen, nem csupán érzékeny.
2020. szept. 27. 14:19
 2/4 smiley2530 válasza:
Lehet a fogorvos nézett el valamit, szerintem menj vissza hozzá. Nekem is fájt a fogam tömés után de egy vagy két nap múlva el szokott múlni.
2020. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így jártam és ráadásul elég sokat elis kért érte és azt mondta ha fáj menjek vissza és kihúzza énmeg nem mertem.. Mert egyszer húztak és annyira fájt hogy még kiabáltam is..

Aztán már annyira fájt hogy a 650 mgos apranaxbol is kettő kellett hogy eltudjam viselni es csak kihúzta a végén.. Nemis fájt annyira a húzás mint amit hónapokig szenvedtem vele.. Mostmár ha fáj a fogam hátul inkább kihúzatom..

2020. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet gyökérkezelni, vagy húzni kell azt a fogat.
2020. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!