Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után szilánk darabka?

Foghúzás után szilánk darabka?

Figyelt kérdés

csütörtökön húzták a harmadik fogam, eddigi tapasztalataim szerint mindig megkönnyebbültem utána. viszont most a négy nap alatt eszméletlenül fáj és nem csak a fogam helye, állkapcsom, hanem a fülem is és az ínnyem is. pénteken nagyon belázasodtam és hidegrázásom volt, de szerencsénkre letudtuk vinni. anya mesélt arról, hogy amikor húzták a fogát, egyszer maradt benne egy fogszilánk és be vold duzzadva neki, viszont ő mihelyt kipiszkálta a nyelvével, megkönnyebbült és rendbe is jött. ennek hatására én is jobban megnéztem a sebet. fogpiszkálóval nagyon óvatosan körbe mentem ott, ahol nagyon fáj és éreztem, hogy van ott valami kemény. el is mentünk ma fogorvoshoz, hogy valószínűleg maradt benne szilánk, aki elküldödt röntgenre és megállapította, hogy nem gyökér maradt benne, hanem valószínűleg tényleg egy kis szilánka, de nem látja, hogy hol. szóval hazaküldött és mondta, hogy holnap kettőkor menjek vissza és, ha fáj, akkor egy teljes tisztítást csinál.


nem értem, hogy miért nem bírta azt ma megcsinálni? mert, akkor legalább már újra tudtam volna koncentrálni a sulira meg minden.


valakivel volt már, hogy szilánk maradt és ki kellett tisztítani?

milyen egyáltalán ez a tisztítás?



2020. szept. 27. 14:39
 1/8 A kérdező kommentje:
illetve azt kifelejtettem, hogy írt fel antibiotikumot, bár nem tudom, hogy egy ennyire gyulladt fogon az tud segíteni?
2020. szept. 27. 14:43
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet kiesett a vérdugó és elfertőződött a seb, azért voltál lázas és azért fáj ennyire, ilyenkor ki szokták tisztítani és gyógyszeres gézcsíkot tesznek bele, az antibiotikum is kell, hogy levigye a gyulladást, ez majd pár nap alatt segíteni fog. Nem mondta, hogy holnapig borogasd és használj fertőtlenítős szájöblítőt, pl Phlogosol oldatot?
2020. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem, nem mondott semmit, tényleg csak annyit, hogy, ha fáj kitisztítja. de akkor magától a fogszilánktól nem gyulladhatott be?

köszönöm a gyors választ mindenesetre.

2020. szept. 27. 14:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már szilánk darabka a sebben, de nem fájt nagyon és nem lázasodtam be, simán ki tudtam szedni csipesszel és a seb szépen beforrt, nálad nagyobb a baj, mint egy szilánk.
2020. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki tudna segíteni, hogy milyen, amikor elfertőződik egy ilyen seb? Nyelven lehet tapasztalni bármit is ilyenkor?
2020. szept. 27. 20:19
 6/8 A kérdező kommentje:

update:

ha esetleg később olvasná olyan, aki ilyenben szenved.

visszamentem, érzéstelenítette, kikaparta, ami iszonyúan fájt, és rakott bele jódos csíkot, nagyon kellemetlen ezt a jódot nyelni, de reménykedek, hogy, mostmár csak gyógyulni fog.

holnap is vissza kell mennem, ha olyan cseréli a csíkot, ha nem kell, akkor meg kiveszi és gondolom akkor már forrhat össze rendesen :)

2020. szept. 28. 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:
No ezt már tegnap is megcsinálhatták volna, de legalább már túl vagy rajta. A jódos csík és az antibiotikum pár nap alatt leviszi majd a gyulladást és rendbe jössz. Gyors gyógyulást!
2020. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2020. szept. 29. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!