Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után, ha bennmaradt...

Foghúzás után, ha bennmaradt egy szilánk kilökődhet magától?

Figyelt kérdés
Két hete húzták ki a fogam. A doki beletörte, és több darabban szedte ki. Egy szilánkot 2 nappal később piszkáltam ki. A húzás helye mellett volt egy duzzanat (fájni nem fájt), ami most kezd lelohadni, és mintha szúrná benne a nyelvem, ha megpiszkálom, olyan, mintha lenne még benne valami. Kilökődhet ez magától?
2010. márc. 14. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Kifog magától esni. nyugi.:) nekem is kihúzták a fogam 1 hónapja és tegnap esett ki egy darabka végre..
2010. márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Igen,de hónapok, évek is lehetnek.
2010. márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A helyedben visszamennék a dokihoz vagy legalább is megkérdezném tőle telefonon. Biztos ami biztos alapon.

Kissé aggasztana, hogy esetleg betokosodhat, vagy begyúlladhat.

2010. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már én is gondoltam, hogy vissza kellene mennem, de ez nem egy magán doki volt, hanem a körzeti fogorvos, és nem voltam megelégedve teljes mértékben vele. Alapvető dolgok hiányoztak (például a vizes pohár mellettem, hogy kiöblíthessem a szám), a modoráról meg nem is beszélnék. Ezek után megérthetitek, miért várok inkább, hogy magától kiessék az a kis darab.
2010. márc. 15. 10:32
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
piszkáld ki, ha zavar. énis kipiszkáltam. főleg 2 hét után...bár hamarabb jobb lettvolna
2010. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Piszkálja ki a fogorvos, ha elb@szta. Ne kockáztass miatta, ha kell tegyél panaszt ellene. Fölháborító, hogy milyen agyarászok vannak szabadlábon. (Én kb. 1 millát költöttem magándokira, mert az SZTK-ban elcsesztek mindent.)
2010. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Nekem is most húzták a fogam pár hete.. És mintha én írtam volna a kérdést, nekem is maradtak benne szilánkok.. Kipiszkáltam nem is 1et, de még van benne és rendszeresen szedem a fájdalomcsillapítot. Nekem magándoki húzta és furcsálltam, hogy nincs pohárka, hogy öblítsek.. Aztán olvasgattam foghúzásról és kiderült, hogy nem lehet öblögetni, mert gátolja a véralvadást..

Ki fog lökődni magától, nekem ezt mondta, meg a friss sebet nem fogja megpiszkálni ( ha van esze ) , hogy kihúzza a szilánkot..

De azért, ha nem tiszta a lelkiismereted menj el és nézesd meg ;)

2010. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért az biztosan számít mekkora darabkák maradtak hátra.

Esetleg megpróbálhatsz más körzetihez menni.

A miénk példáúl már akkor megkérdezi, hogy alsót vagy felsőt húzzon mielőtt kinyitnád a szádat. Mást sem csinál csak fogat húz. Az is rendszerint beletöri. Így elmentem másik körzetbe, és átvettek.

2010. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem most először húzták már a fogam, és eddig mindig kiöblíthettem a számat utána, legalább egyszer. De nem ez volt az egyetlen melléfogása. Nem fáj, úgyhogy egyenlőre várok, hátha kijön magától.

Köszönöm szépen a válaszokat.

2010. márc. 17. 14:56
 10/12 anonim válasza:
Nekem 3 napja húzták a fogam, és én úgy látom maradt benn egy szilánk. Azt mondjátok, ez kiesik majd magától? És ha fáj is?
2011. jún. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!