Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelésre járok az...

Gyökérkezelésre járok az egyik fogammal, az normális, hogy az a fog teljesen elfeketedett és érzékeny?

Figyelt kérdés

Majdnem fekete színű az egész fogam... Nagyon durva, szerencsére hátsó. Igazából tömött fog, anno gyerekként anyám azt hitte tejfog, ezért nem engedett vele vissza... Majdnem kirohadt, másikat ki kellett húzni.


Nagyon puszta, augusztusban gyulladt be, 10 éve tömték.


2020. szept. 28. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Uristen ilyet gyokerkezelnek???

Hatso fognal nem is latszik, ilyen elszuvasodott mar 1x tomott fogat huzni szoktak.

2020. szept. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én örülök neki, hogy nem lett kihúzva. Még ha fekete is.


De köszi. Egyébként csak legvégső esetben húznak fogat, legalábbis nornális helyen. Előbb-utóbb úgyis ez lesz a vége, tudom, de legalábbis addig van fogam.

2020. szept. 28. 22:28
 3/16 anonim ***** válasza:

1, nekem olyan fogam van, amiben ez a 2. gyökértömés ;)


Kérdező normális az elszíneződés, de ha már vissza van tömve, a fekete szín nem normális.

2020. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát max szürke lehetne. Ha fekete az már szerintem nem jó.
2020. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3 Még csak ideiglenes van benne. Októberben kell visszamennem.


Egyébként anyám is mondta, hogy az ő gyökérkezelt fogai is elszíneződtek. Meg hogy ajánlották a fogfehérítést, vagy koronát gyökérkezelés után. Gyakorlatilag egy fekete valami lett a fogam. Amalgám tömés ugye alapból fekete volt, nem zavar, de... Hátul van, legalább nem kellett kihúzni.


Hát nekem ez a fogam anyám hülyesége miatt járt, hogy hagyjuk kirohadni, mert úgyis tejfog. Mindezt 14 év alatt, mikor el sem látnak szülő nélkül és a szomszédba nem mehettem el, nemhogy másik városba fogászatra.

2020. szept. 29. 12:45
 6/16 anonim ***** válasza:
A gyökér kezelt fog halvány szürke elszíneződése normális, az ellenben, hogy fáj, az nem az. Kihúzni csak azt a fogat szabad, ami totál menthetetlen. Ha zavar az elszíneződék, koronával meg tudják oldani, de csakis miután kiderült miért érzékeny és elmúlik róla a gyulladás. Lehet újból ki kell tisztítani a gyökereket.
2020. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Korona soha többet. Az alatta lévő, ugyanilyen "kirohad, nő helyette maradandó fogam", fogra lett csináltatva. Egy kis darab letört belőle és az akkori fogorvosom rábeszélt a koronára. 8 alkalommal voltam ott. Nagyon magas a fog, minden ráharapásná érzem, szerintem ez is közrejátszott abban, hogy a szembelévőt most gyökérkezelni kell. Meg nem olyan, mint a sajátod, illetve az ínyed ott mindig enyhén büdös.


Úgyhogy még mindig egy elszütkült fog, mint korona, meg a hatpdik, szóval nem látszik, a külső felszíne nem színeződött amúgy sem el.

2020. szept. 29. 15:38
 8/16 anonim ***** válasza:

“ ínyed ott mindig enyhén büdös.” Akkor az a korona nincs a helyén vagy szuvas alatta a fogad.


Érdemes lenne egy normális orvost keresned

2020. szept. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Páromat elütötte autó kitört jó pár foga 10db korona fog van fent neki ő ilyet nem tapasztalt pedig kb 7éve van fent..amúgy gyökér kezelésre egy kis szürke szín normális szerintem de ha érzékeny akkor lehet át kéne tisztítani de csak akkor ha nem bírod addig míg vissza nem mennél.
2020. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon el kezdett fájni az előbb, nem bírom és nincs gyógyszerem. Egyébként fele fog már korom fekete....
2020. szept. 30. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!