Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsfog műtét után mikor...

Bölcsfog műtét után mikor tudtátok puha fogkefével a sebet tisztítani?

Figyelt kérdés
Javalott a tisztitása már a 2. naptól elvileg de nagyon érzékeny. Aki tisztította az nem sértette fel? 1 hete műtöttek de a sebhez még nem nyúltam. Öblögetni mivel érdemes? Fertőtlenítés, miegymás. Illetve akinek begyulladt annak mennyivel műtét után?

2020. szept. 30. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Kaptam orvosi ecsetelot piros szinut es napi 3x kellett kennem. Oblogetni elotte szajviz pl brutalisan fajt. Sima vizzes is lehetett, de kaptam gyogyszertari kevereket.


A sebet nem lehetett 4 hetig semmivel mosni meg utana sem kellett.

Ha figyelsz az etkezesre nem gyullad ne.

Ja es kerulj minden edeset, tejeset 2 hetig.

2020. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1! De draga vagy köszi a tippeket! :)


Az ovosi ecsetelős nevét meg tudnád mondani? Mind a 4 bölcs kijött, egyet már kiszedtek korábban, azzal semmi problémám nem volt, ez a mostani viszont igen makacs. (gondolom mert egyáltalán nem volt kint még így jó mélyre kellett ásni, nagyobb műtét)

2020. szept. 30. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor begyógyult, sebet nem szabad fogkefével tisztítani, csak óvatosan körülötte. Én Phlogosol oldattal öblögettem.
2020. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!