Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után mire...

Bölcsességfog műtét után mire számíthatok? Alul a jobb hátsó az úgy nőtt ki, hogy nem tudom rendessen tisztítani és így idővel el fog szuvasodni. Még egészséges, de az orvosom tanácsára pénteken kiveszik. Mi lesz utánna?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 23:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ugyanaz, mint egy foghúzás után :) ne aggódj, semmi különös. ha ijesztgetnek, ne hidd el, sok rémtörténetet szoktak itt mesélni..

lehet, hogy kell majd vésni. ne ijedj meg, érzéstelenítővel csinálják, semmit nem fogsz belőle érezni. után meg fel lesz dagadva az arcod. ennyi :) olyan, mint egy normál foghúzás.

2011. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszod :)) !!! Itt a neten csak szörnyűségeket olvastam róla... Persze akinek nem nőtt ki és a csontban maradt,az biztos hogy jobban megszenvedi,de nekem kinőtt csak egy kicsit ferdén. Bízom benne, hogy ez nem lesz komplikált :))
2011. márc. 2. 22:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi volt, én hétfőn megyek, ugyanígy alsó, jobb hátsó bölcsességfog, hogy a fene egye meg... :(
2011. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Oké,mindenképp jelentést írok hétfőig, de tényleg a fene egye meg... :))
2011. márc. 4. 11:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem augusztus és október között 3 bölcsfogamat húzták ki, a Mária utcai szájsebészeten. Iszonyatosan féltem, ez volt az első fogászati beavatkozásom és első injekcióm is. A műtét egyáltalán nem fáj, mind háromszor mosolyogva jöttem ki a műtőből. Utána egy kicsit kellemetlen lesz 3-4 napig, de kibírható. Nekem foganként max. 3 fájdalomcsillapítóra volt szükségem, mert nem voltak nagy fájdalmaim. Én mikor hazajöttem a szájsebészetről, kb. 1 órás utazás után már ettem, meggyes rétest és almát.(ekkor ég pici hatott az érzéstelenítő) Majd jött a dagadás, az sajnos elkerülhetetlen, jegelni kell 1000-rel.Még ajánlom, hogy igyál gyógyteákat, kamilla, menta, ezek segítenek a gyógyulásba. A műtét után varratszedés, az egy kis kellemetlenséggel jár, nem fájdalommal és végeztél is. Én nagyon vidáman és pozitívan emlékszem vissza a műtétekre, nem hagytam volna ki az életemből, nagyon élveztem mindet.(Kicsit betegnek tűnhet, lehet az is..:D) A lényeg, hogy ne olvass rémtörténeteke, sajnos én sok ilyet találtam a műtét előtt és csak jobban féltem. Hidd el, nem rossz dolog ez.

Kitartás és jó gyógyulást!!

2011. márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,tényleg a műtét az semmi... én is nevetve jöttem ki!!! Most várom az utórezgéseket :)) ,eddig még türhető minden.
2011. márc. 5. 01:11
 7/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nem kell felül levetkőzni, ugye? Gondolom, ez inkább foghúzás, mint műtét. Vésőt írnak az ismertetőbe. Nektek konkrétan hogy ment?
2011. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

23:27-es vagyok.

Engem teljesen bebugyoláltak, zöld kendőkkel, amikhez nem érhettem hozzá, mert steril volt.

Leírom, hogy velem mit csináltak.

Elsőnek megkaptam a injekciókat, legalább hármat, míg elkezdtem zsibbadni. Majd felvágta szikével az ínyemet, szívókával szívta a sok vért közben. Majd elkezdte feszíteni a fogam, az egyik fogamnál fúrni is kellett, mert benőtte a csont. És a végén egy fogóval kiszedni. Volt fogam, amit vésett, de semmi nem érzel, TÉNYLEG semmit, annyit fogsz érezni, hogy fel-le mozog a fejed. A legvége a varrás, nekem ez volt a legrosszabb rész, unalmas volt. Míg a fogkiszedés megvolt 10 perc alatt, addig a varrás kb. 15 perc volt...de ez sem fáj!

Ha olyan lesz a műtéted, mint nekem, akkor semmi gond nem lesz! Minden a legnagyobb rendben lesz;-) Szurkolok, majd számolj be, mi a fejlemény.:))

2011. márc. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Köszi, még annyit, hogy neked kint volt a fog? Mert nekem teljesen kint van, nem értettem, mért műteni kell, egyszerűen kikaphatnák. De első ránézésre monták, hogy kiműtik. :(

Na mindegy, csak túlélem... :)

2011. márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A három fogam közül, az egyik egyáltalán nem volt kint(e fog műtése után volt a legtöbb fájdalom), egy másik nagyon kicsit volt kint, éppen, hogy áttörte az ínyemet és a harmadik fogam nagy része kint volt.
2011. márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!