Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rontotta már el béna fogorvos...

Rontotta már el béna fogorvos valakinek a fogat?mi történt?

Figyelt kérdés
2020. szept. 30. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kerestünk másikat aki rendbe tette sok pénzért.
2020. szept. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Beletörte a fogamba a gyökérkezelő tűt. Persze tudom hogy ez a beavatkozás egyik kockázata, ez előfordul. Csakhogy 1. nem szólt a kezelés előtt hogy ilyen is történhet, 2. amikor megtörtént a "baleset" akkor sem közölte. Röntgent sem készített.

Azt lett gyanús hogy minden áron húzni akart, röntgen vagy újbóli feltárás nélkül. Végül egy másik orvoshoz mentem aki látta mi a gond és megpróbálta eltávolítani a betört műszert.

Bár nem sikerült, de hálás vagyok neki a korrekt tájékoztatásért és az alaposságáért. A fogamat sajnos elvesztettem.

2020. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy pár lyukas fogam. Ebből néhányat úgy tömött be, hogy a tömések legalább 2x kiestek és ezen felül teljesen szétfurkálta a fogaimat. Azóta is van néhány ami még szét van fúrva de tartja a tömést. Anyagi okok miatt pár hónapot csúszott ezek rendbetétele, de most kezdek gyűjteni és egy vagy két altatásos fogászati kezelés alatt letudni az egészet.
2020. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm


1, úgy értettem, hogy mi volt ez a gond.


2. sajnálom :( Remélem, nem túl látható fog vagy hamar tudtad pótoltatni. ilyen tájékoztatást még én se kaptam, igaz, eddig csak egy orvos gyökérkezelt...

2020. szept. 30. 18:52
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen, nem kezelt ki egy felső fogamból minden gyökeret, a vége húzás lett, sőt az alsót is ki kellett húzni később.
2020. szept. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mi történt a fogaddal? (2-es vagyok)
2020. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

elpolírozgatta a minimum 90 %-ban egészséges 2 metszőfogam jórészét, zománcot...csak mert...mert idióta, de tényleg, utána hallottam már jóhírét.

fura is volt, pl ő rángatta a fejem, hogy harapjak rá (másik fognál)

2020. szept. 30. 20:02
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egyik szülőm éves ellenőrzésre ment el egy olcsó fogorvoshoz, aki kitalálta, hogy van egy lyukas foga és következő alkalommal betömi. Az lett belőle utána, hogy minden alkalommal még talált 1 lyukasat, összesen 4-szer, utána már gyanússá vált a dolog és nem ment többet.
2020. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Iskolaval jartunk ugye evente 2x fogaszati szuresre

Egyszer kitalalta a csavo hogy lyukas a fogam,oke elmentem betomte ez volt tavaly

Ma voltam vissza egy masik fogorvoshoz mert mar nem jarok suliba es kozolte hogy elhalt az a tomott, illetve van egy tejfogam (18vagyok csak megsugom) mivel a tejfog meg mindig megvan es hot szuvas ki kell majd huzni megyek majd panorama rontgenre jovoheten es utana kiderul hogy fogbeultetes lesz vagy fogszabalyzo meg ugye a csontfog lehet hogy vizszintesen van azt ki kell majd muteni

A plusz poen azon kivul hogy nem vette eszre hogy van egy tejfogam a szemfog mellett hogy meg en is lattam kb 1 honapja fogmosas utan neztem hogy az a fog fele akkora mint ami a masik oldalon van es nem ertettem ez hogy lehet

Mostmar tudom a valaszt :) es k.rvara orulok az egesznek mert ma ugy mentem oda hogy van egy darab lyukas fogam ahelyett van 5 plusz a tejfog es rettegek a fogorvostol szoval az elkovetkezendo idoszak kellemes lesz

Nyilvan a lyukas fogak miatt nem hibaztatom , sajnos a szuleim fogazata is ilyen de hogy egy tejfogat nem vesz eszre szakmabeli letere az eleg gaz

Mindegy mostmar

De azert orulnek hogyha megnyugtatnatok hogy nem fog fajni es tulelem mert nagyon felek😅

2020. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Rátömött az idegre. 3 hétig csillagokat láttam mire kaptam új időpontot és kihúzta. Mindkettőt kifizettete. Oda többet nem megyek. Drága mulatság volt. Bár legalább a húzás jól sikerült nem volt komplikáció és fájdalom sem utána.
2020. okt. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!