Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Biztos hogy a bölcsességfogam...

Biztos hogy a bölcsességfogam fáj?

Figyelt kérdés

Fáj az utolsó előtti rágófogam. Akkor is fáj ha csak megnyomom a nyelvemmel. Elmentem fogorvoshoz aki csinált röntgent. Azt mondta hogy nem az utolsó előtti fog fáj hanem az utolsó (bölcsességfog) és hogy azt ki kell műteni. De én érzem hogy az utolsó előtti fáj!!!

Ti mit tennétek a helyemben? Megkérdeznétek másik orvost is? Vagy bevállalnátok a bölcsességfog műtétet miközben lehet nem is az fáj?



2020. szept. 30. 19:34
 1/9 KERESZTESIné válasza:
100%
Én,helyedben elmennék másik dokihoz,ha ő is ugyanazt mondja akkor nincs mese csak a műtét.
2020. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg egy másik fogorvost, de könnyen lehet, hogy a bölcsességfogadtól fáj az elötte lévö, emellett maga a mütét nem annyira vészes és utána nincs többé bajod vele.
2020. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a fogfájás simán át tud sugározni a mellette lévő fogakra. ha készült röntgen is, akkor hidd el a dokinak, hogy így van
2020. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Arra esetleg nem gondoltál, hogy a bölcsességfog nyomja a fogsorod, és ez több fogra is átsugározhat? Esetleg lehet, hogy a 6-os fogadon van valami tályog, lyuk így még jobban irritált.


Lépések: 1. röntgen kép.


2. Ha menthetetlen a bölcsességfog, akkor műtét.

2020. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi történt. A kérdés kiírása óta voltam szájsebésznél konzultáción. Ő elmagyarázta hogy a 8-as nyomja a 7-est, ami már ferde, persze hogy fáj, feszül. + a 8-as belseje totál szét van szuvasodva. Megfelelő megvilágításban én is észrevettem hogy átlátszik a zománcon, hogy belül fekete. :( és még nem nőtt ki egészen. Szóval okozhat nagyobb kínokat is a jövőben.

Ezen kívül lesz még húzás és pótlás is (implantátum).. De ettől a bölcsességfog műtéttől félek leginkább.

2020. okt. 28. 20:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, nekem tegnap műtötték. (4-es voltam). Kapsz elegendő érzéstelenítőt, így nem fogsz semmit sem érezni, csak annyit, hogy matatnak a szádban. Utána pár napig fájni fog, de hidd el megéri. Én évekig!! halogattam a műtétet, mindig beszedtem pár algopyrint és akkor elmúlt, de hosszú távon ha amúgy se nő ki jobb azt kiszedetni. Lehet később emiatt a füled vagy a mandulád is begyullad, vagy újra kell szabályozni a fogadat, mert szétnyomja a fogsort. Ezért jobb azt kiszedetni.
2020. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Öklendezni szoktam, és nem hiszem hogy kibirnám a matatást a torkom közelében. Amúgy a fájdalomtól nem félek.
2020. okt. 29. 01:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Túlélted a műtétet? :) És utána, hogy kihúzták, megszűnt a 7-es fájdalma? Hasonló cipőben vagyok..
2022. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, simán túléltem. Utána volt pár nehezebb napom, de jó döntés volt kihúzatni. Azóta rendben vagyok, nem fáj egy fogam se. :)
2022. febr. 17. 15:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!