Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelés vagy a bölcses...

A gyökérkezelés vagy a bölcsességfog húzás fáj jobban? Melyik a kellemetlenebb?

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Mind a kettő szar, viszont a gyökérkezelésnél megmarad(hat) a fogad!
2020. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyökérkezelésem már volt, nekem nem fájt semmit nem éreztem ezért érdekel az egészséges bölcsességfog húzása rosszabb-e ennél vagy sem.
2020. okt. 2. 17:20
 3/7 Travis83 ***** válasza:
92%
Ha profi a doki és tudja hogyan kell bánni az érzéstelenítővel, akkor egyik esetben sem fog fájni a procedúra.
2020. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Ha !
2020. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a húzás sokkal rosszabb, legutóbb annyira szét kalapálták a fejem, hogy majdnem kiesett az agyam.
2020. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Almát a körtével tipikus esete.

2 foghúzás sem hasonlítható össze, nemhogy 2 teljesen különböző kezelés. Gyökérkezelésnél nem mindegy milyen fogról van szó, mi a diagnózis, tehát mi miatt kell gyökérkezelni. Egy véletlenül felfedezett, tünetmentesen elhalt metszőfog gyökérkezelése gyors és teljesen fájdalommentes, ehhez képest egy impaktálódott alsó bölcsfog íny alól való kibányászása csontelvétellel olyan kontrasztos, mi a benőtt köröm vs. nagy hasi műtét. Ha egy felső hátsó fogadban fogbélgyulladás van, ami önmagában is fájdalmas, gyakran nem zsibbasztható el 100%osan és az ember érzi a kezelést, ami mivel hátsó fog, nemhogy több gyökerű és jóval tovább is tart emiatt a kezelése, mint egy egy gyökerű metszőfognál, de a hozzáférés nehézsége is nagyban lassítja és nehezíti is a kezelést. Ehhez képest van az a bölcsfog, ami kb pont olyan komplikált húzás, mint egy bármilyen más fogé, gyakorlatilag a műszer kibontásától addig a pontig, amíg ráharapsz egy bucira vérzéscsillapítás miatt nagyjából 25 mp telik el . Nem említhető a 2 együtt,

2020. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem alsó bölcsességfogat húztak, nem fért ki, a doki 20 percig rángatta. Semmit nem éreztem akkor, utána kellett 3 hétig Cataflamot szednem.


Felső bölcsességfog 30 másodperc volt.


Bölcsességfogat nem szokás gyökérkezelni szerintem. Nehéz hozzáférni.

2020. okt. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!