Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hatodik fogat pótolnak implant...

Hatodik fogat pótolnak implantátummal?

Figyelt kérdés
Nagyon puszta az a fogam, full tömés, mimden oldalrók és gyökérkezelt. Viszont borzasztóan fáj. Azt meg nem akarom, hogy lyuk maradjon és elcsússzon a fogsorom.
2020. okt. 3. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, pótolnak. Nekem is kéne egyet csináltatnom az egyik helyen, csak piszkosul félek a műtéttől.
2020. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen. Én is most fogok alsó hatost pótoltatni.
2020. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, de lehet, hogy meg tudják még csinálni, hogy lecsiszolják a fogad és koronát tesznek rá. Az olcsóbb is valamivel és nem kell implantátumot beültetni. Persze ezt csak az orvos tudja felmérni, kérdezd meg.
2020. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nemrég gyökérkezelték, mert borzasztóra fájt, begyulladt. Rá 2 hétre megint iszonyúan fáj, falat kaparom... Arra gondoltam, kihúzatom, ez csak szenvedés. Korona alatt is ugyanúgy fog fájni.
2020. okt. 5. 10:37
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekem is félre sikerült gyökérkezelés volt. Ezután kellett húzni. Még viszonylag friss a történet (múlt héten húzták) de nem bántam meg mert már nincs fájdalmam.
2020. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem én is ezt fogom kérni...


Amúgy nem tudom, mert akármikor fájhat újra..

2020. okt. 5. 12:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a fog már nem hinném hogy jobb lesz. Orvos mit mondott? Ő mondta hogy húzni kell már?

Mert akkor nincs miért várni. Ha menthetetlen akkor húzasd ki és híd vagy implantátum mehet a helyére.

Sajnos ha sokat vár vele az ember akkor a gyulladás rá terjedhet a csontra és az ugye pusztítja a csontot. Ezzel csökkentve az implantálás esélyeit. (nekem ezt a doki mondta, gyökércsúcsnál volt gyulladásom, még mindig a kettes vagyok)

El kellene menned egy konzultációra és akkor világosan fogsz látni. Ha implantátumban gondolkodsz akkor szájsebész-implantológus segíthet.

2020. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem mondta, hogy ki kell húzni, én gondolkodom rajta. Még ideiglenes tömés van benne, vissza kell majd mennem, de szerintem ennek már mindegy.
2020. okt. 5. 15:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nagyon gyanús hogy nem lesz jó. Esetleg még egy másik dokival is megnézetheted húzás előtt (én azt tettem de ez ugye pénz megint..csak hát úgy legalább megnyugodtam hogy más se tudna rajta segíteni.)


Most hogy a szájsebészeten túl vagyok, a fogam kint van, várom a varrat szedést hogy megbeszéljük a dokival az implantátum beültetés részleteit.


Amúgy azért is lenne jó konzultálnod azzal akinél majd az implantátumot csináltatod mert nekem eleve húzásnál figyelt már arra hogy a csont minél jobb állapotban maradjon és tett a lyukba valamit ami segíti a csontképződést. (kollagén talán.. Nem emlékszem)

2020. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos előző vagyok, beszéltem a dokival. Megnyomkodta kicsit az ínyem, nézte a röntgent és azt mondta 3 hónap múlva semmi akadálya az implantátum beültetésnek a hatos fog helyére. Addig a csont regenerálódik. Szóval esélyes hogy húzás után neked is kell majd ennyit várni a beültetéssel.
2020. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!