Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájzuhany és fogkefe egyben:...

Szájzuhany és fogkefe egyben: Létezik ilyen eszköz?

Figyelt kérdés
Vagy külön elektromos fogkefét érdemes venni? Miben jobb mint a hagyományos fogkefe?

2020. okt. 14. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Nem jobb, mint a hagyományos fogkefe.
2020. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából a szájzuhany nem nagyon ér semmit. A legjobb megoldás a fogköztisztitó kefe és a fogselyem.
2020. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van olyan waterpik ami tudja ezt, szóval kamuzott aki azt írta hogy nincs.

[link]

De ez nem jobb vagy rosszabb barmilyen más fogkefénel.

Nekem egy philips sonicare fogkefém van (diamond clean funkció nélküli legdrágább, kb 50k volt), meg egy cordless waterpikem (kb 50k volt ez is).

Ez a legtöbb ember nagyon soknak találja a fogaira, en viszont meg vagyok elégedve mindket termekkel.

A philipstől már az 1. használat utan fehérebbek voltak a fogaim mint a hagyomanyos fogkefe után vagy egy Gum markajú elektromos elemes fogkefe után (ami ajándek volt a vásárlas utan).

A sorrendet így állítanám fel: sima fogkefe<gum elemes<philips sonicare

A szájzuhany kérdéses: ki tudom vele tisztítani az ínytasakjaimat a mandulakrátereimmel együtt, de nem pótolja a fogselymet. Ha az áráért elvárod hogy egyszerre fogselymezz és fogat moss (ahogy a reklám mondja) akkor nem jó, es akkor sem jó ha szájvizet öntesz bele - de ha tisztábban akarod tartani a szádat bármi áron akkor ajánlom.

Amit ki tudok emelni, hogy szerintem messze a waterpik nyelvtisztítása a leghatékonyabb, és ezt úgy mondom hogy megvan a sonicarehez a nyelvtisztítófej.


Mindkét termék hatalmas hátranya hogy a hasznalatukat szokni és tanulni kell, meg utananézést igényel hogy a te gondjaidra mi a jó.

Ha neked az a bajod hogy nem mosol fogat akkor nem költenék rá annyi penzt amíg nem biztos hogy használni fogom ezeket: a sonicare es a waterpik is okozhat ínyvérzést beteg szájban, rossz használattal, meg csikiznek is elsőre.

Meg ott vannak mar, olcsóbb alternatívák mint amiket használtam, csak azokról nem tudok véleményt mobdani.

Szerintem kerdezd meg a fogorvosodat is erdemes-e erre költened a pénzt.

2021. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és +1: a szénsavas italok nagy rajongójaként kíméletesen tudom a waterpikkel tisztítani a számat, hatékonyabb mint az öblítés, de nem kaparom le vele az enamelt mint a fogmosással.
2021. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!