Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt, hogy fogtömésnél éreztét...

Volt, hogy fogtömésnél éreztétek a fúrást?

Figyelt kérdés

Majdnem megzavarodtam, illetve nem bírtam nyugton maradni. Utólag már nem volt olyan vészes, de elkezdtem mozgolódni, hogy nekem ez nem kell.


Kaptam injekció, de bölcsességfog volt és nagyon mély lyuk volt benne, lyukasan nőtt ki. Lehet korán behívtak, vagy nem tudom... Kb. 20 percet ültem kint. Nekem eddig ilyen élményem még nem volt soha.


2020. okt. 16. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából 10 fogfúráson vettem részt, mindegyik esetben érzéstelenítő nélkül.
2020. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

tömésnél nem, de gyökérkezelésnél igen, felfúrtak az agyamig :D fájdalom nem volt, érzéstelenítőt kapok mindig, anélkül nem engedném hogy hozzám nyúljanak


(nekem amúgy 2 bölcsességfogam jött ki lyukasan)

2020. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig érzi az ember. Az "érzéstelenítő" szót nem kell szó szerint értelmezni. Csak arról van szó, hogy simán csak kellemetlen, ha meg nem kaptál volna, akkor visítottál volna a fájdalomtól.
2020. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Érzéstelenítő használata mellett semmit sem érez az ember, hacsak nincs gyulladás. Nem véletlenül fájdalommentes a foghúzás.
2020. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fogszabályzó miatt húzták két fogamat, csak azt érzetem, hogy csavarják ki, de fájdalmat semmit. Nem csak kellemetlen, hanem fájt is. Szerintem nem kaptam eleget, vagy nem hatott még.
2020. okt. 16. 16:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony hogy volt ilyen! Még olyan is volt hogy sírtam annyira fájt pedig 2 szurit kaptam.. De a mostani orvosom olyan jól érzéstelenít, hogy abszolút nem fáj. Érdemes megkeresni azt az orvost aki tényleg odafigyel erre.

Amúgy ha jelzed hogy fáj, kellenének még adni érzéstelenítőt.

2020. okt. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, még nagyon régen, iskolafogászaton. Mély volt a szuvasodás.

Viszont nemrég szuri nélkül tömték be a fogamat, igaz kicsi lyuk volt.

2020. okt. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, mert sosem szoktam töméshez érzéstelenítőt kérni, ennyit bármikor kibírok. Jobban fájt, amikor fogkőleszedéskor az orvos bement az ínyem alá is a buzerátorával.
2020. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érezni lehet a fúrás. Az a kérdés, hogy mennyire fáj.
2020. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!