Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj egy fogpótlás?...

Mennyire fáj egy fogpótlás? Néhány éve kihúzták egy fogamat, és most szántam el magam rá, hogy rakatok a helyére újat. L

Figyelt kérdés
Nagyon félek. Mindig is fêltem a fogászattól. Olvasgattam neten a fogpótlásról, és kirázott a hideg is tőle. Tényleg nagyon ijesztő eljárás? Volt már valakinek? Mennyire fáj?

2020. okt. 17. 21:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jaj, most olvastam, hogy van híd is, meg implantátum? :O
2020. okt. 17. 21:52
 2/11 anonim ***** válasza:

Van egy pár módja a fogpótlásnak. Implantátum drága, de tartós. A híd kevésbé tartós, de olcsóbban kijön. Az implantátum fájdalmas tud lenni - főleg ha begyullad...

A fogorvos sehogy se jó, de jobb túl lenni rajta minnél hamarabb. Én most hidat akarok majd rakatni jobb alsó 6-os helyére. Az elölső fogam implant, mert, letört egy balesetben, oda esztétikusabb.

2020. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem implantátum lesz az alsó hatos helyére. Sajnos én is utána néztem és megijesztettek a videók. Viszont beszéltem a szájsebésszel, aki azt mondta hogy az implantátum beültetés kevésbé kellemetlen mint a foghúzás. :)

Fog adni két szurit, amit nem fogok szeretni, de utána már semmi fájdalmat nem érzek majd. Felvágja az inyem és sokat fúr, de max a hangja lesz rossz. :) ha kész a lyuk, betekeri az implantátumot, ami feszítő érzés lesz, de még mindig nem fájdalmas. Utána kapok pár varratot az inyembe, de ezt meg se érzem. Csak annyit hogy matat a számban.

Az első 2-3 napon fájhat, de nem jobban mint foghúzás után, utána már csak érzékeny lesz a seb, na meg majd egy hétig idegesít, szúr, bök a varrat.


Saját tapasztalatom meg nincs, ezt a doki mondta nekem. Remélem hogy nem szépítette túlságosan. :))

Néhány kollégámnak van implantátuma, és ők is hasonlóan mesélték. Egyik sem beszélt hatalmas fájdalmakról. Szóval valószínűleg ez csak rosszul néz ki, de nem olyan szörnyű. :)

2020. okt. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Viszont az drága állítólag. Mennyit fogsz fizetni érte?
2020. okt. 18. 10:55
 5/11 anonim ***** válasza:

144 ezer lesz a műgyökér beültetés és erre jön a korona ami 50-70 ezer között lesz, ezt majd még a dokival megbeszéljük milyen legyen.

Hozzáteszem, ez nem a legolcsóbb fogászat. Ennél találni fogsz kedvezőbb áron is.

2020. okt. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én 100-at nem fogok kiadni érte :/
2020. okt. 18. 17:07
 7/11 anonim ***** válasza:
hát, akkor csináltass hidat, kevésbé kellemetlen, igaz kevésbé hatékony is. Fogimplantátum nagyon drága, kb 3 millió egy fogsor :D protkó meg negyed annyiból is kijöhet - pénztárcád szab határt csak.
2020. okt. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az a száz az inkább 200.. Viszont jobb a hídnál, mert a hídhoz a két szomszédos fogat le kell csiszolni így azok élettartama is csökkenhet. Ha azok meggyengülnek akkor már 3 fogad fog hiányozni... Ha nem egészségesek a lyuk melletti fogaid akkor jobb lehet ez a megoldás. Ha viszont épek azok a fogak akkor az implantátum célszerűbb, csak hát sajnos drágább. + mivel neked néhány éve nincs ott fogad ezért már leépülhetett a csont, amit szintén pótolni kell ilyenkor, ez növelheti a költségeket. (nem biztos hogy erre szükség lesz, de benne van a pakliban).


3-as és 5-ös válaszoló vagyok.

2020. okt. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jaj nemár :( nagyon kevés a fizetésem, nem tudnám kifizetni :/ kisegíteni pedig nem tudna senki
2020. okt. 18. 20:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sem tudom ám csak úgy előhúzni a zsebemből ezt az összeget. Foghúzástól számítva 3 hónapot kell várnom a beültetésre. Ezalatt kell összegyűjtenem. Még nem tudom meglesz-e de igyekszem. Ez nekem se egyszerű.


Szerintem mégis érdemes lenne elmenned egy konzultációra, hogy egyáltalán szóba jöhet-e nálad ez a lehetőség, vagy mit is javasolnak ha nem ezt... És akkor tudni fogod milyen összegről van szó, mik a lehetőségek.


Most hiába írok neked bármit, nem vagyok orvos, nem tudhatóm neked hogyan érdemes a fogad pótolni és valószínűleg nem is ugyanabban a városban lakunk, így az árak is különbözőek lehetnek.

2020. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!