Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az antibiotikum elkezdésének...

Az antibiotikum elkezdésének első pár napjában felerősödhet a fogfájás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26.án lesz egy szipi-szupi foghúzásom...a fogorvos felírt augmentint a 875öst 2x1 , 2 napja szedem és azóta a fogfájásom x3 , szerintetek ennek köze van az antibiotikumhoz? A gyulladás ami a ínyen van az szépen megy le , érezhetően kevésbé van begyulladva viszont a fájdalom...a fájdalom szörnyű. Józan paraszt ésszel arra tudnék gondolni , hogy az az első pár napban okozhat ilyet csak kérdés miért mikor csökkent a gyulladás.

Válaszokat köszönöm előre is.



2020. okt. 19. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum a gyulladást csökkentheti, ha az bakteriális eredetű, nem pedig a fájdalmat. Foghúzás előtt azért adnak antibiotikumat, hogy ne kerüljön a szervezetedbe a baktérium a foghúzás közben/után.
2020. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is pont ezt kaptam, de foghúzás utánra. Nehézkes volt, ketté is fúrták a gyökerek egy részét, de nem volt semmi vésés ill. műtét. Ferdén állt a bölcsességfog, odavándorolt régebben, miután ki lett húzva az előtte lévő. Feszítés és körkörös mozgatás volt rendesen, az megviselhette... Tegnap este 38,1 C-ra belázasodtam.

Az antibiotikum előtt ill. utána (órákkal később, hajnalban) is volt, hogy erősen fájt (a foghúzás után órákkal). Nem hiszem, hogy az antibiotikummal függ össze.

2020. nov. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!