Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart egy bölcsességfog...

Meddig tart egy bölcsességfog eltávolítása?

Figyelt kérdés
Szóval ki kell venni mind a 3 bölcsességfogamat, mert nem fér el a számban. Kinőtt van ami teljesen, ami félig nőtt csak ki. Ezek ilyen fél órás beavatkozások vagy hosszabb idő? Azt olvastam, hogy könnyebben kitudják szedni és gyorsabban is azokat amik már legalább valamelyest kinőttek. Nem a fájdalomtól félek csak nem tudom mennyi idő, illetve vigyek magammal valakit mert valószínű autóval megyek? Nem altatnak vagy ilyesmi gondolom akkor haza tudok vezetni.

2020. okt. 20. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Az hogy tudsz e vezetni, attól függ, hogy hogy bírod az érzéstelenítőt. Barátnőm tesójához taxit kellett hívni, mert annyi érzésteleítőt kapott, hogy képtelen volt tömegközlekedni is, én ezután inkább tömegközlekedtem, utólag kiderült, hogy simán tudtam volna vezetni is.

időben szerintem fél órán belül volt, én egy foggal mentem, ami teljesen kinőtt.

2020. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Félig kinőtt fogamnál pár perc volt az egész. Meg persze előtte mire hatott az érzéstelenítő. De kiszedni villámgyorsan kiszedte a fogam szájsebész.
2020. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szuper köszönöm :)
2020. okt. 20. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 1 ora volt , bar nem bolcsesseg. De akkor is
2020. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem eddig kettőt szedtek ki. A hosszabbik beavatkozás is maximum tíz percig tartott, pedig az a fog gyakorlatilag még az íny alatt volt teljesen, és egészen sokáig kellett kalapálnia a sebésznek, míg a gyökere engedett. Igazából a felkészülés az érzéstelenítő injekcióval meg azzal, ameddig az injekció hatására várni kellett, szerintem tovább tartott.


A vezetőképességre szerintem az injekciók nincsenek hatással. Akkor még ugyan nem vezettem, így a bölcsességfog-műtétre sem kocsival mentem, de később volt gyökérkezelésem, ahol hátsó, három gyökerű fogat idegeltek ki. Ahhoz szintén jelentős mennyiségű érzéstelenítőt kaptam a számba több helyre is, és azután simán azonnal hazavezettem.

2020. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!