Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő felépülés egy...

Mennyi idő felépülés egy bölcsességfog eltávolítás?

Figyelt kérdés

Új munkahelyre megyek két héten belül és szeretném előtte ki vetetni a jobb alsó bölcsesség fogamat. Szeretném tudni mennyi idő alatt tudnék ebből felépülni? milyen fájdalmakkal járhat? Foogok-e tudni enni? Beszélni stb.

Mennyire vesz le a lábamról, pl kell számolnom lázZal? Mik a tapasztalataitok?

Azt tudni kell, hogy nem bírom a fizikai fájdalmakat!

A röntgenen lehet látni, hogy a fog gyökerem teljesen szabályosan lefelé ágazó, nem kampós, nem fekszik ferdén, ez előny lehet?

Köszönöm a válaszokat!


35Nő


2020. aug. 9. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

De műteni kell vagy szimplán kihúzzák?

Nekem csak húzták. Utána egy hétig nagyon szar volt, plusz egy hétig tűrhető, aztán egyre jobb. De 6 hétig azért éreztem a helyét. Lázam, szájzáram vagy akármi komplikáció nem volt. Egy mutet gondolom rosszabb.

2020. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából dokitól függ. Ha rendesen meg tudja csinálni, a fájdalom pár napon belül elmúlik. A seb még marad, mire becsontosodik alatta az hónapok kérdése. A láz is attól függ, milyen a szervezeted. Nekem pl volt de csak másnap, de nekem mindenre igy reagál a szervezetem :D

De ha 2 heted van, akkor minél előbb, 2 hét alatt tuti begyógyul annyira, hogy mehess dolgozni.

2020. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hú, ez egy jó kérdés, köszi!

Igen, valószínüleg műteni kell, mert ínyen belül van. 😏

2020. aug. 9. 22:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 2 bölcsesség fogat műtöttek ki nemrég, 1 hét után kiszedtek a varratokat onnantól már semmi különös érzés nincs. Minden mehet ugyanúgy.

Műtét után nekem csak aznap és másnap volt rossz kicsit de nem volt nagy fájdalom semmi csak érzékenység.

3 napra rá már simán ettem ittam mindent persze másik oldalon kivéve tejtermék. Azt egy hétig műtét után kerülni kell, illetve sport emelés, forró jéghideg étel ital, és az első két nap én emelt párnán aludtam mert luktetett vízszintes helyzetben. De amúgy simán atveszelheto. Semmi durva dolog nem történt. Persze elofordul hogy valamilyen úton módon begyullad a seb na az már más helyzet. De ha vigyázol rá nem lesz gond.

2020. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

itt sok hasznos infót találsz:

[link]

2020. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!