Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lesz most, ki van lyukadva...

Mi lesz most, ki van lyukadva az ínyem, elveszítem a koronámat is?

Figyelt kérdés
Már írtam ki kérdést, hogy van egy 4 tagú híd csináltatva a fogamon felül és be van gyulladva az ínyem az egyik körül, még hólyag is lett. Elkezdtem ecsetelni, nagyon vérzett,de lejjebb ment a gyulladás, nem fáj annyira, viszont feltűnt egy fehér vékony sáv a gyökérnél, azt hittem hogy gennyes, aztán vettem észre, hogy az a fogam. :( Nagyon ideges vagyok, mert ezen a fogamon is van korona, pontosabban a híd egyik tagja. Ha le kell venni a hidat, nem fogom tudni még egyszer kifizetni rá az összeget. Egyáltalán mi az hogy lyukas az ínyem? Fél éve lett megcsináltatva a híd? Ez nem inkább szájsebészet? Ilyen esetben garanciás lehet? Jövő hétre kaptam csak időpontot, de nem bírom ki addig, hogy mi van velem, így holnap megyek egy másik fogorvoshoz hogy legalább nézze meg mi a helyzet. Nagyon félek!

2020. okt. 21. 13:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a fogam amúgy nem fáj, csak az ínyem.
2020. okt. 21. 13:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy ronda íngyulladás-ínsorvadás ügynek néz ki. Ha szerencséd van, megmarad a fogad, de nem tudom, hogy mekkora ennek az esélye, hogy menthető. Új híd 99%, hogy nem kell erre a fogra, mert vagy marad a fog a híddal együtt, vagy a fognak is annyi.
2020. okt. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem értem, mert fél éve még semmi baja nem volt, csináltattam, kitisztították többször is előtte a fogamat. Megnézték hogy rendben legyen és úgy tették rá.

Muszáj lesz hogy híd legyen, mivel a mellette lévő fogak le vannak mind csiszolva, nem lehet gondolom levágni az egyik fogat róla. Nem maradhatnak korona nélkül a lecsiszolt fogak. Ha meg kihúzzák, akkor hogy tennék vissz a hidat, hiszen az eredeti fogazathoz készült, nem az eggyel kevesebb foghoz, de nem vagyok szakértő.


Arra lennék még kíváncsi, hogy gaanciás-e ebben az esetben, mert lehet nem volt kitisztítva rendesen a fogam előtte.

2020. okt. 21. 13:57
 4/5 A kérdező kommentje:
A lyukas ínnyel meg mit tudnak csinálni? Összeforr magától vagy össze kell varrni? Még ilyet nem is hallottam.
2020. okt. 21. 14:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Emlékszem, hogy megsértettem fogkefével a fogínyemet és utána gyulladt be. Az is lehet, hogy csak az ínyem gyulladt be ennyire.
2020. okt. 21. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!