Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruacio előtti 5-6 napban...

Menstruacio előtti 5-6 napban egyszerűen már elveszítem az eszem, olyan idegrohamok jönnek rám. Maximum a xanax tud segíteni kicsit. Összefüggésben lehet ez mentális gondokkal?

Figyelt kérdés
3 évvel ezelőttig nem is fajt, meg sem éreztem az egészet, aztán először csak nagyon erős fizikai fájdalom jelentkezett, szerencse azon a gyógyszer segít. Viszont az idegrohamaimon nem. Depressziós vagyok es személyiségzavarom van, emiatt egyébként is vannak duhrohamaim, de menszesz előtt mar teljesen kikeszulok, csak kapkodom be a xanaxot. A melleim is szét akarnak robbanni, ha nem lenne a fajdalomcsilapito, belehalnek... összefüggésben lehet a mentális gondokkal? Borzalmas, hogy alapvetően is rosszul vagyok, erre havonta egyszer egy hétig meg ez is... volt mar olyan, hogy fel évig nem jött meg, bárcsak újra elmúlna, amúgy sem akarok gyereket. Eleve undorítónak tartom, hogy a nőknek ezen kell keresztülmennie havonta egyszer...
2020. aug. 31. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
A női ciklus összetett hormonális hullámvasút, teljesen normális, hogy PMS tüneteid vannak. Az viszont lehet, hogy a problémáid felerősítik ezt az érzést, bár én nem értek egyet vele, de neked lehet, hogy jobb lenne fogamzásgátlót szedned, hogy csökkenjenek a tüneteid a Xanax cukorka szerű bekapkodása helyett.
2020. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a baj nálad hogy te már erősen gyógyszer függő vagy.
2020. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valóban az vagyok es tudom, hogy rossz a xanax, de bántani magamat es nem aludni napokig meg rosszabb, szóval inkább beveszem. Őszintén fogamzásgátlót még akkor sem szednék, ha élnék szexuális életet, de mivel szűz vagyok es az is fogok maradni mindig, így aztán teljesen feleslegesnek érzem. Bárcsak elmúlna újra hónapokra, az lenne a megváltás. Jól kitalálta ezt a természet, tényleg...
2020. aug. 31. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Szedtem egy ripedon nevű antipszichotikumot, de letettem. A ripedon miatt nekem egyáltalán nem jött meg 3 hónapig(addig szedtem)! Szóval ha pszichiátriai beteg vagy, akkor 2 legyet egy csapásra: ripedon. Sokat szorongsz, a ripedon oldja a szorongást(enyhén és hosszútávon, nem azonnal!) és csökkenti a xanax utáni sóvárgást is(akkor nem kell marokszámra bevenni, elég néhány db egyszerre). Én azért álltam le vele mert nem jött meg, te viszont pont ezt akarod elérni. Azt ajánlom próbáld ki. Lehet, hogy nem fog rád ugyanígy hatni és megmarad a mensid, de egy próbát megér. Én 2mg-ban szedtem, az viszonylag kevés.
2020. szept. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!