Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van még rajtam kívül valaki,...

Van még rajtam kívül valaki, akinek 2-3 hónap alatt fogkövesek lesznek a fogai?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem...de mióta fogselymezek, sokkal kevésbé
2010. aug. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sajnos igen, azon a felemen, ahol nem rágok, ott van, hiába mosom meg rendesen..
2010. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én fogselymezek, szájvizet használok, naponta 3-4x min. 5 percig mosok fogat, mégis... :-s

Annyira cikinek érzem, hogy 3 havonta járok fogkövet szedetni, és akkora már olyan mennyiségű lesz, hogy olyan, mintha kb. soha nem mosnék fogat. :(

2010. aug. 9. 09:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Talán nem jól mosod.

Szájvizet hanyagold a fenébe, nagyobb kárt csinál, mint bármi. A benne lévő alkoholtól kiszárad a nyálkahártya és mivel hirtelen lecsökkenti a nyál képződését, több baktréium szaporodik el.

A fogkő egyébként a nyáltól képződik, pontosabban a nyálban lévő kálciumtól.

2010. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elég gyorsan újraképződik a fogkő, főleg a metszőfogaim nyelv felőli oldalán. De még soha nem jutott eszembe, hogy ez ciki lenne :) A fogorvosod is tudja, hogy egyéni sajátosság, hogy kinek milyen összetételű a nyála, valamint hogy ez a táplálkozástól is függ. Ha nem mosnál fogat, akkor nyilván olyan igénytelen is lennél, hogy nem járnál fogorvoshoz, úgyhogy ezen igazán ne törd magad ;)
2010. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem használj elektromos fogkefét, napi háromszor, kerek fejűt, az tuti jobb, mint a sima...
2010. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Többmillióan vannak így ezzel. Azért a fogkő sokmindentől függ, esősorban nem a nyálban levő kalcium okozza. A fogmosási technikán sok múlik, kérd ki a fogorvosod tanácsát erről.
2010. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fogkő lett korunk mumusa, mert kiderült, hogy igazából ez okozza az ínybetegségeket és a fogak elvesztését.


A fogkő a lepedékből keletkezik, az pedig a baktériumokból, így a cél a lepedék eltávolítása ill. a lepedékképződés és a baktériumok szaporodásának akadályozása.


A fogkőképződés egyéni adottság (szájflóra, táplálkozási és rágási szokások, nem megfelelő szájhigiénia), és az életkorral nő a gyakorisága. Manapság már tizenéveseknél is előfordul a fogkő, nekik negyven évesen valszeg már nem lesz foguk.


Ezt elkerülendő a fogkő képződését jobb megelőzni, illetve ha megjelenik akkor mielőbb leszedetni. A fegyvertár: fogkefe, fogkrém, szájvíz, fogselyem, fogorvos..


Részletesen:

Fogmosás étkezések után, de legalább naponta kétszer, legalább 2-3 percig, a megfelelő technikával (függőlegesen, belülről kifelé), 3 hónaposnál fiatalabb FOGKEFÉVEL, zigzagosra vágott fejű, vagy 16 fokosan bedöntott, vagy leginkább szálkásított sörtével, hogy mindenhova beférjen.

A FOGKRÉMEK közül pedig válasszuk a fogkőképződést is gátlóakat.

Napi egyszer FOGSELYEM használata (ez nagyon fontos). Legalább napi egyszer - fogkőképződést is gátló - SZÁJVÍZ használata. A szájvíz pl. ne Corsodyl vagy Clorhexamed legyen, mert azok csak rövid ideig használandó öblögetők kivételes problémák vagy fogorvosi beavatkozások esetére, és huzamosabb használatuk fogkövet okoz. De a naponta használható - és alkoholmentes - szájvizektől nem kell félni.

FOGORVOS látogatása legalább félévente. A fogkövet az SZTK-ban kis kaparószerszámmal nem szedik le rendesen, a maszekoknál van csak erre megfelelő ultrafrekvenciás berendezés.


újra kapható a gyógyszertárakban az újra felfedezett évszázados szabadalom, a HYPEROL tabletta, amelyet vízben feloldva öblögetőt kapunk (talán 1 tabletta fél decihez), és amely az oxigén erejével tisztítja meg a fogakat a fogkövektől (folyamatos használat esetén). A fogkövek fogorvos általi leszedését nyilván nem helyettesíti, inkább utána használjuk megelőzésképpen. Mellékhatásoktól mentes!


Ha jól tudom a szódabikarbóna is segíthet még, de erről még nem tájékozódtam részletesebben.

2010. aug. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2010. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!