Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rosszul felhelyezett fogszabál...

Rosszul felhelyezett fogszabályzótól kieshet a fog?

Figyelt kérdés
2020. okt. 23. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2020. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, a fogszabályzó nem tud akkorát és olyan hirtelen mozdítani a fogakon, hogy kiessen valamelyik. Csak gondolj bele mekkora gyökerei vannak a fogaidnak.

#1 ne stresszeld már a kérdezőt fals válasszal, vagy indokold meg miért.

2020. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ki varna odaig. Az jelent nagy gondot, ha pont egy olyan ivet tesz be az orvos, aminek az a feladata, hogy meglazitsa a fogakat, es ket het helyett hosszu honapok mulva mesz vissza. Vagy felbehagyod, vagy a vegso ejszakait nem hordod egy evig, ami stabilizal. Ott az tortenik, hogy a fogak ossze-vissza csusznak, karbavesz az egesz.
2020. okt. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok

Amúgy miért kérdezed? Szeretnél fogszabályzót, csak felmerült ez benned? Nekem van fogszabályzóm, tudok segíteni ha kell.

Vagy már van fogszabályzód, csak megijedtél esetleg, mert kilazult egy fogad?

2020. okt. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már van és nekem mélyharapásom is van, tegát először harapásemelőt tettek be-rosszul. Felhójagosodott alatta a szájpadlásom, ezért kivették és kb egy hónap múlva rakják vissza, ezért egyelőre csak a felső fogsoromra tettek fogszabályzót, ami most épp behúzza a fogaimat. Ugye eleinte nagyon rossz érzés, fájdalmas, stb, de most már szerencsére elmúlt-persze látszik, hogy feszíti: felette fehér az ínyem ott, ahol a gyökereim vannak.

A kérdés azért merült fel bennem, mert az egyik fogam még mindig fáj és mozog, ha rágok (mert ugye harapni nem szabad) és hozzá ér az étel, akkor olyan érzés mintha ki akarna esni :(

2020. okt. 24. 17:52
 6/10 A kérdező kommentje:
A jobb oldali metszőfogról van szó. És minden fogam csontfog.
2020. okt. 24. 17:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem kell félni. Nekem szájpadtágítóm volt, miután leszedték, a két felső szájpadcsontot (a szájpad két csontfélből áll) tudtam külön mozgatni minimálisan, nyomással és szívással. Illetve azok a fogaim, amiken a gyűrűk voltak (4rágófog), mind mozogtak, ki voltak lazulva. Pár nap alatt helyrejött. Most csak a felső fogszabályzó van fent, alapvetően nem fáj, csak néha-néha egy-egy fog, de szerintem nem vészes. Kiesni nem fog, emiatt ne aggódj :)
2020. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt még kihagytam, hogy néha mikor megnyomtam a nyelvemmel, akkor ropogott is. Szerintem sem lesz semmi baj, de kellett egy kis megerősítés.😅

Köszi az (értelmes) válaszokat!😊

2020. okt. 24. 20:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a "ropogás" inkább egy-egy pattanás jellegű dolog gondolom. Sokáig csinálta nekem is egy fogam, hogy ez mitől van, nem tudom. Mondjuk én még szórakoztam is vele :D

Amúgy facebookon van egy csoport fogszabályzósoknak, rengeteg kérdést és eredményeket tesznek fel, ha gondolod csatlakozz nyugodtan :)

Fogszabályzósok Klubja a neve

2020. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, jelentkeztem!😊
2020. okt. 24. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!