Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos belefúrt a nyelvembe...

Fogorvos belefúrt a nyelvembe és most fura a seb. Nagy a baj?

Figyelt kérdés
Fogtömésen voltam. Elég pánikolós vagyok, párszor elkaptam a fejem és az egyik alkalommal a doki belefúrt a nyelvembe. Miközben szidott hogy lehetek ekkora ökör, tett a nyelvemre valamit ami pokolian csípett. Aznap piros volt a seb, utána már csúnya sárgás-fehéres. Nagyon fáj, beszélni is alig tudok. Nem gennyes, mert nem lehet lemosni róla azt a fehéres részt. De nagyon fáj ha hozzá érek. Ez normális? Vagy valami nagy baj lett? Nem merek vissza menni megkérdezni, annyira mérges volt rám.

2020. okt. 26. 18:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
Azert, hogyha igy beszelne velem, nem biztos, hogy meg felhivnam valaha...
2020. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
10-es, köszi!
2020. okt. 28. 20:44
 13/18 A kérdező kommentje:
11-es válaszolónak: látod, én se mertem vissza menni ezzel a nyelv-problémával. De amúgy meg valahol érthető hogy kiakadt. Nem lehetett könnyű neki így dolgozni. Ehhez képest szépen megcsinálta a fogam. Gondolod hogy másik dokinál könnyebben viselném a fúrást?
2020. okt. 28. 20:46
 14/18 anonim ***** válasza:
Van olyan fogászat, ahol altatásban csinálják, keress rá.
2020. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Tudom. 100.000 forint.. Hát nekem az elég sok.
2020. okt. 29. 01:44
 16/18 anonim ***** válasza:
69%
11-es! Mindamellett, hogy nagyon sajnálom a kérdezőt és már az nagy előrelépés, hogy beismeri, hogy sajnos hibázott és próbál tenni ellene valamit (a döntő többség ilyen probléma esetén csak áll széttárt karokkal, hogy majd oldja meg az orvos, őt nem érdekli), azt azért igazán nem lehet felhánytorgatni az orvosnak, pláne felháborodni azon, ha a beteg csinál egy egyáltalán nem veszélytelen szitut, amitől nyilván az orvos is megijed. Egy ilyen miatt akár életre szóló szövődménye is lehet a páciensnek, az orvos pedig nem óhajt bíróságra járni és bizonygatni, hogy ő rendesen végezte a munkáját. Mégis neked mi lenne a reakciód, ha munkavégzés közben valaki egy egészséget veszélyeztető szituációt teremtene, aminek következményeként egyből te lennél elővéve? Megdicsérnéd az illetőt? Kicsit azért ilyesmin is el kellene gondolkodni és nem egyből felháborodni, meg megsértődni, mert egyelőre a páciens érdeke is kooperálni, nem az orvosnak fontos, hogy be legyen tömve az a fog, az viszont már az ő érdeke is, hogy mindez személyi sérülés nélkül történjen. Mintha azon háborodnál fel, hogy felhajtasz az autópályára szemben a forgalommal, majd mikor villognak, dudálnak, mutogatnak feléd az édesanyád emlegetése közepette, még neked állna feljebb, hogy hogy képzelik mindezt.
2020. okt. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Egyet értek 16-os. Szerintem ez olyan szitu mint amikor a kisgyerek kifut az útra az autó elé. Anyuka éppen elkapja és az első reakciója tuti az hogy ijedtében jól megdorgálja. Pedig nem akarja bántani.

Gondolom a doki is valahogy így érzett. Majd felhivom, megkérdezem erről a nyugtatóról, aztán kiderül haragszik-e még rám vagy sem. :)

2020. okt. 29. 09:47
 18/18 A kérdező kommentje:
Felhivtam a rendelőt. Vehetek be nyugtatót, akarták is javasolni. :)
2020. okt. 31. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!