Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog implantátum tapasztalatok?

Fog implantátum tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ha volt már fogbeültetésed, kerek írd meg a tapasztalataidat. Sokat olvastam utána a neten, de most nem a szakmai leírásra, inkább személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

- melyik fogadat pótolták implantátummal?

- hogy élted meg a beültetést? Tapasztaltál-e valamilyen fájdalmat, kellemetlenséget közben?

- milyen volt a gyógyulás? Hány napig fájt utána? Tudtál-e enni, beszélni, dolgozni?

- fáj-e a varratszedés? És előtte zavaróak-e a varratok?

- az ínyformázó csavar okoz-e fájdalmat?

- a lenyomatvétel hogyan történt?

- mennyire vagy elégedett a korona kialakításával?

- tudsz-e vele rendesen rágni? Úgy mint egy igazi foggal?


Ha csak néhány kérdésre válaszolsz ebből, annak is hálás leszek. :) köszönöm előre is.



2020. nov. 1. 09:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pont most fejeződött be az implantálási folyamatok szóval leírom a saját tapasztalataim:


- bal alsó 5ös

- mivel alapból ájulós és rosszullevős vagyok az első próbálkozásnál rosszul lettem, de nem a fájdalomtól (az nincs egyáltalán) csak attól hogy érzem hogy csinálnak valamit. Utána már nyugtatózva, gázzal bódítva csinálták, úgy semmi nem volt. Kis kellemetlenségeket lehet érezni, néha feszít, vagy esetleg rossz helyre teszed a nyelved és megnyomják, de fájdalmat nem szabad érezned

- antibiotikumot kell utána végigszedni, és kapsz fájdalomcsillapítót meg jeget rá. Eleinte bazira tud fájni de 1-2 hét alatt teljesen elmúlik minden. Enni 3 napig nem ehetsz tejterméket, utána is ajánlott puha dolgokat enni amíg el nem múlik a fájdalom. Dolgozni lehet, de tilos megerőltetni magad szintén 1-2 hétig. A beszéddel abszolút nem lesz problémád

- talán az a legkevésbé zavaró része, főleg ha olyan varratot kapsz ami felszívódik. Ha félsz kérhetsz puhább cérnát ami nem fogja a nyelved sem piszkálni

- nekem a lenyomat vétel az inyformázással egyszerre történt, őszintén fogalmam sincs mit csinálnak, de valamiket belecsavarnak a beültetett implantba, utána felső és alsó mintát vesznek (belenyomják a fogaid valami pasztába ami megkeményedik. Az íze szörnyű de nem tart sokáig). Utána kiszedik azokat a bigyókat az implantból és felteszik az ínyformázót. Nekem utána 1 napig kellett fájdalomcsillapító mert érzékeny maradt a sok piszkálástól

- 1 hét után kész lett maga a fog, azt betették, mivel nekem elég kis hely volt a számban ez kicsit fájt mert feszegetni kellett a többi fogát de hamar túl voltam rajta

- a korona szerintem szép lett, helyzet mérten őrlőfog kinézete is van. Színben eléggé hozzá lett csekkolva a többihez úgyhogy azzal sincs baj

- rágni lassan kell hozzászoktatni, ne kezdj el rögtön kemény dolgokat enni vele, de amúgy teljesen jól működik, mint egy igazi fog

- pár plusz infó: mivel nem igazi fog nincs benne ideg, és nehezebben érzed, nekem evés után egyelőre mindig meg kell nézzem nincs e valami ráragadva stb.

Eleinte nagyon fura lesz a szádnak, főleg ha sokáig nem volt előtte fogad de hozzá lehet szokni nagyjából 1 hét alatt ehhez is.

Ha állandóan azt érzed eleinte hogy 'jaj mintha kijjebb lenne' , 'jaj most megmozdult?' , 'tuti így állt ez eddig is?' az teljesen normális, semmi nem történik igazából csak nincs hozzászokva a nyelved és a szád.


Remélem sikeres implantálásod lesz, sok sikert, sok egészséget! :)

2020. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Azta! Nagyon hálás vagyok hogy ennyi időt szántál rám és ilyen részletesen leírtad. :) így már sokkal magabiztosabban futok neki. (remélem nem zárnak le addig mindent, elvileg decemberben mehetnék)


Annyit még esetleg megosztanál velem, hogy a mintavétel okoz-e hányingert, öklendezést? Számomra ez félelmetesebb mint a fájdalom.

2020. nov. 1. 15:13
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a nagy vírushelyzet alatt is muszáj voltam menni, úgyhogy szerintem semmiképp nem lesznek bezárva. Különböző szigorítások voltak, de még kísérő is jöhetett velem a váróig.


Talán a felső vétel kellemetlenebb, ott mondják is hogy orron át lélegezz, de ha mély levegőt veszel akkor nincs baj. Én borzalmasan hányós vagyok, mint írtam első próbálkozásnál rosszul is lettem, de a mintavétel volt az egyik legkönnyebb dolog.

Azt kifelejtettem viszont hogy miután vették alsó felső mintát még rákennek egy kis zselét a fog éleidre és össze kell harapni 2 percig hogy arról is legyen minta hogy érnék össze a fogaid.

2020. nov. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én annyira öklendezős vagyok, hogy ha csak hozzá érnek a nyelvemhez akkor kezdődik.... Sőt, kisröntgent sem tudnak nekem csinálni. Ezért aggódok annyira. Na, még a végén a lenyomat miatt félek amjd a legjobban, nem is a fúrás miatt.

Bár amikor húzták a fogam akkor ott fúrni/vágni kellett és akkor is veszélyesen öklendeztem. :(

2020. nov. 1. 15:34
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj olyan helyre ahol bódítanak/altatnak és nem lesz baj.

A mintavételnél meg ki kell nyújtsd a nyelved úgy is, meglátjátok hogy megy :)

2020. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha gondolod írj rám privátban ha vannak további kérdéseid/aggályait :)
2020. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. nov. 1. 17:05
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 hónapon belüli tapasztalataim vannak. Ne félj az egésztől, mert a fog sosem fog "meggyógyulni". Max fenntartod az állapotot, de inkább romlik.

Számos olyan magánklinika van, ahol a mintavétel nem harapós mutatvány. Orálszkennerrel csinálják, ami a legmodernebb eljárás. És biztosítja, hogy az illeszkedés 100%-os legyen. Nézz utána.

Még egy ötlet: az egészségedről, a fogadról van szó. Ne úgy döntsd el, hogy hova mész, hogy x helyen 5000-rel olcsóbb. Oda menj, ahol bízol a dokiban. Ez baromi fontos!

2020. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem egy olcsó szájsebészem van. De nagyon bízom benne. :)
2020. nov. 17. 03:01
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

8as vagyok.

Az nagyon fontos.. milyen árakkal dolgozik kb? Milyen implantátumod lesz?

2020. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!