Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha van elég pénzem megtehetem,...

Ha van elég pénzem megtehetem, hogy kiszedetem az összes fogamat és implantátumot tetetek mindegyik helyére?

Figyelt kérdés

Alapvetően nincs rossz fogam, de folyton csak a baj van velük rosszabb mintha porcelánból lennének, bármi bajuk van kényesek, fájnak, törnek, lyukadnak, pattannak stb. Az evolúció legrosszabb találmánya, tényleg csak a baj van velük. Hálát lehet adni az égnek, fél évig van olyan állapot, hogy éppen nincs baj egyikkel sem. Nem fogorvoshoz rohangálásra szeretném költeni a pénzem meg az időm Évente tízezreket kell kidobni az ablakon miattuk, hogy rendbe legyenek. Nem lenne sokkal olcsóbb az összeset kiszedni, és implantálni mindet? Ráadásul életkorral kiesnek, szóval egy protkót így is kell csináltatni. Nem egyszerűbb akkor már elejét venni a problémáknak és végig implantálni?

(Nem kell a megkéne mosni és hasonlók. Tiszta, rendezett az összes, és épp nincs bajom egyikkel sem. Csak felmerült az ötlet, mivel tudom hogy amilyen nyomorékok, pár hónap múlva úgyis adódik valami.)



2020. nov. 4. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt mondtam a fogorvosomnak, mert mindig baj van a fogaimmal, pedig fogselyemmel a táskámban megyek mindenhova. Persze csak nevetett.
2020. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják sose lesznek olyanok, mint az eredetiek. Emellett már nekem is megfordult a fejemben. Nekem tömések, szokásos fenntartás és fél-egy évenkénti fenntartó fehérítés mellé kéne alul is, felül is fogszabályzó... Ami lesz vagy fel millió ugye. És akkor azután is marad az, hogy romlik stb...
2020. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha van rá elegendő pénzed és időd, szerintem egyesével, idővel megoldható :D

Egy implantátum alsó hangon kb 200.000 Ft. Itt ugye számít az implantátum részeinek a minősége, nyilván jobb minőség = drágább.(Akár 6-800.000 ft is lehet darabja.)

2020. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Dettó. Alul annyira szorosak a fogaim, hogy a selyem is volt, hogy elszakadt, és moshatom bármennyire, a fogak közt könnyen romlik.
2020. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én pár éve csináltattam 2 implantátumot. Emlékszem az elején amikor a doki csak elmondta , hogyan csinálja stb, egyszer csak eszébe jutott valami. Épp a váróban volt az egyik betege akit behívott. Megkérte, hogy mutassa meg nekem, hogy miért nem kell félnem a műtéttől. A pasasnak alul felül teljes implantátum volt beültetve. Fogak még nem voltak rajta csak a csavarok.

Szóval ha van pénzed akkor meglehet csináltatni simán. De tényleg mélyen a zsebedbe kell nyúlni.

2020. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Konkrét problémáim nincsenek vele, de tömés, bölcsességfogazás, csiszolás itt ott, megpattanás, akkor arra megint tömés, aminek persze szűr a széle, mehetek még egyszer, fáj a nyaka valamelyiknek azzal menjek megint, fogkő leszedés, és társai. 20 vagyok, de már nagyon elegem van az egészből, hiába vigyázok rá mint a hímes tojásra. Ha egész életemben ez lesz, arra nekem se pénzem, se időm...

Jó látni, nem vagyok egyedül :D

2020. nov. 4. 18:11
 7/20 A kérdező kommentje:

*arra nekem se pénzem*


Annyit meg egyszer össze kaparnék, legalább utána nem kell rá költeni már. Egész életemre végigszámolva tényleg rosszabbul jöhetek ki ha megmaradnak...

2020. nov. 4. 18:13
 8/20 anonim ***** válasza:
Azért nézz utána rendesen. Az implantátum is be tud fertőződni, gyulladni, ha olyanod van, nagyon kell figyelni a szájhigiéniára. A koronák, amit rátesznek, nem örökéletű. Szóval ha komolyan gondolod az ötletet, akkor kérd ki legalább 2 orvos véleményét, olyanét, aki a kockázatokat is elmondja.
2020. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ja, második vagyok, egyik ismerősömnek egy darab implantátumot csináltak kb 2 hónapja, azóta zsibbad szerencsétlen, alig tud enni. Az orvos meg nem tudja megmondani, hogy így marad-e vagy regenerálódik. Másiknak a fogak is kész vannak, sül új az összes, neki ilyen baja nem volt, hogy zsibbad stb de nem sikerült jól, alig tud megrágni dolgokat, az orvos szerint ez ilyen, ne várja, hogy olyan lesz mintha igazi lenne, minek rágcsál pl kenyér héját. Szóval a végén inkább megelégszek a sajátjaimmal.
2020. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem sül új, hanem ALUL új - autocorrect francos telefon
2020. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!