Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogbeültetésnél mit jelentenek...

Fogbeültetésnél mit jelentenek a következő kifejezések: implantátum, korona, egyfásisú-kétfázisú beültetés, egyrészes-kétrészes beültetés?

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kigúgliznám, de a sült galambot is várhatod, amíg valaki megteszi helyetted.
2020. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia. Kezdjük azzal, hogy implantátum.

Ahogyan az sok más testrészek is, egy mesterségesen pótolt részt jelent. Ez esetben a foggyökeret helyettesíti. Tehát: a fog hiányában a pótlás aképp lehetséges teljes egészében, ha egy csavar kerül az íny csontba, amelyre ezután egy felépítmény kerül, ami egy, vagy 2 fázisú. Az egyfázisú rögtön terhelhető koronát vagy hidat foglal magában, erről nem tudok bővebbet. Én 2 fázisút kaptam. Műtét útján felnyitották az ínyemem és a csavarmenetnek megfelelő méretű lyukat fúrtak. Miután ez bele került, az ínyt össze szokták varni, és 3 hónap múlva, miután be tudott csontosodni, a szervezet befogadta, újra felnyitják az ínyt és vele tesznek egy felépítményt. Miután ez bele került, újra összevarják. Ez után pár nap múlva lenyomatot vesznek és kB egy hét múlva meg is lesz a cirkon fog, amit a felépítmény ragasztanak.

Bocsánat ha nem túl összeszedett amit írok.

2021. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!