Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiműtessem a bölcsességfogam...

Kiműtessem a bölcsességfogam vagy ne? Szerintetek?

Figyelt kérdés

30 vagyok.

4 napja fájt a bal alsó bölcsességfog éreztem, h nyomja a mellette levőt.

Vettem be gyógyszert. Utána még 2 napig fájt.

Azóta elmúlt a fájdalom. 1 éve mikor röntgenezték, akkor ferde volt.


Nincs kinőve, teljesen az íny alatt van.


Kértem időpontot magán szájsebészhez.



Azóta elment a kedvem az egésztől. Nem is fáj.

Ha kiműtik akkor lehet csomó ideig fekhetek, gyógyszerezhetem magam.


Szerintetek jobb kiszedetni?

Vagy hagyjam az egészet és majd akkor menjek szájsebészhez ha komolyabban fáj?


Nekem ez most nagy dilemma.

Köszönöm ha írtok.



2020. nov. 4. 22:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Orvossal kell ezt megbeszélni.

Én is közel 30 vagyok és 17 éves koromtól szenvedtem a bölcsességfogaimmal. Eleinte nyilván nem fájt sokáig és nem is olyan durván, de mikor már napokig alig tudtam kinyitni a számat egy magánorvos megszabaditott tőlük.

2020. nov. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Követem a kérdést. Én egyébként meghagytam mind a 4et.
2020. nov. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom egy ferdén nőtt fog később nagy eséllyel okoz gondot, a mellette lévő fogat is ronthatja. Szerintem műtesd ki, nem olyan vészes az a pár nap gyógyulás, kell pár fájdalomcsillapító, az igaz, de birhato.
2020. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Most néztem vissza egy 2,5 éves röntgen képem. Nem is áll ferdén, rosszul emlékeztem, full úgy áll, ahogy a többi, csak nincs kinőve...


Orvossal kell megbeszélni persze. De egyik azt mondja, h maradhat, másik azt, h egyből ki kell venni.

Nekem eddig kb. évente 1x fájt 1 napig, most idén is 1x pár napja, de akkor 3 napig.

2020. nov. 4. 23:01
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Szia, nekem 3-at kihúztak, egyiket össze kellett varrni. Szintén magánba csinàltattam.Pikk-pakk meg volt, kb 2 perc volt az egész, a számlázás és a fizetéssel több idő elment. Nekem egyik sem volt rossz, egyszerűen előre gondolkodtam. Nem feküdtem utána, gyógyszerezni se kellett. Kb. 2 db Cataflamot vettem be. Semmi problémàm nem volt vele, amúgy se vagyok egy gyógyszer szedő típus. Mindent túl lehet élni, jobb a problémák elé menni. Ne légy beszari, menj el és szedesd ki megkönnyebbülsz jobb ilyenkor mint melegben.Ja és ha akkor mész, amikor màr fàj vagy be van gyulladva nem hasznàl az érzéstelenítő.
2020. nov. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

kivetettem 2-t mert nyomta ossze az also fogsoromat es fajt


1. huzas ok volt, a hangja rossz, maga a huzas nem fajt

utana viszont begyulladt - hehe nem figyeltem

elegge az etel szabalyra

es eleg rosszul voltam

es a fejem is feldagadt nagyon


2. kifeheredtem huzas elott, szoval a doki kerdezte mi a gond

mondtam hogy a huzas oke volt, de tudom utana mi jon

kaptam Cataflamt

igy jobb volt utana, csak szedni kellett

2020. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fajt tavasszal sokáig, aztan most epp nyugalmi fazisban van. Szoval nem fog orokre fajni, akkor nott nekem nagyot, meg kibujt rendesen.

Szoval elmulhat a fajdalom, a tobbi passz, nekem kell szabalyzas, majd az akkor dönt

2020. nov. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kivetettem. Magán dokinál. Ahogy kibújt, már lyukas volt. A doki ajánlotta, hogy ettől jobb megvállni. A többi fogam ép.
2020. nov. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a jó döntés.

+1-es típusú cukorbeteg vagyok. Így minden ilyen bevatkozás rosszabb, lassabban gyógyul stb.

2020. nov. 4. 23:14
 10/18 anonim ***** válasza:
#9. Értelek. Viszont, biztosan van olyan doki, akivel megbeszéled és megoldja. Mint, ahogy írtam én kivetettem.
2020. nov. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!