Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiműtessem a bölcsességfogam...

Kiműtessem a bölcsességfogam vagy ne? Szerintetek?

Figyelt kérdés

30 vagyok.

4 napja fájt a bal alsó bölcsességfog éreztem, h nyomja a mellette levőt.

Vettem be gyógyszert. Utána még 2 napig fájt.

Azóta elmúlt a fájdalom. 1 éve mikor röntgenezték, akkor ferde volt.


Nincs kinőve, teljesen az íny alatt van.


Kértem időpontot magán szájsebészhez.



Azóta elment a kedvem az egésztől. Nem is fáj.

Ha kiműtik akkor lehet csomó ideig fekhetek, gyógyszerezhetem magam.


Szerintetek jobb kiszedetni?

Vagy hagyjam az egészet és majd akkor menjek szájsebészhez ha komolyabban fáj?


Nekem ez most nagy dilemma.

Köszönöm ha írtok.



2020. nov. 4. 22:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kiműtötte a doki, mert ferdén nőtt, nyomta a többi fogat. 20 perc volt maximum mindennel együtt. Nem kell napokig feküdni, 2 nap volt ami úgy jobban fájt, utána fokozatosan enyhült, a duzzanat is lement a 3. napra. Nekem is lyukas volt, pedig alig volt kint a vége, alig lehet őket tisztítani, jobb, ha kint van.
2020. nov. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 4et kiszedtek mar, egyiknek se lett volna helye kinoni, meg az egyik vizszintesen is volt az inyembe, kicsit torlodott is a fogsorom miatta.

En nagyon megszenvedtem veluk, ha jol emlekszem 2 volt mutet 2 sima. Ha kifertek volna, es egyenesen nonek en biztos nem huzatom ki. Potlast is ugye konnyebb feltenni, ha pl az elotte levo fogaiddal lenne baj a kesobbiekben, es van bolcsessegfogad. Ha csak azert faj mert no, ha az nem tul gyakran fordul elo en nem huzatnam ki. De ha kihuzatod, akkor mondjuk utana le van rola a gond orokre.😁

2020. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, az egyik mutetnel atszakadt az arcuregem is, alig tudtam kikezelni...
2020. nov. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, ha kiszeded. Később lehet akkora fájdalmad lesz...
2020. nov. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem 10 éve nő az egyik, évente pár napig kellemetlen, de még nem fáj. A másik 3 úgy nőtt ki, hogy fel se tűnt. Én hagyom őket, míg nem okoznak tényleges gondot.
2020. nov. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%

"az egyik mutetnel atszakadt az arcuregem is, alig tudtam kikezelni"

??? Ne beszélj már olyanokat, ami nem is igaz. Ha megnyílik az arcüreg, akkor lezárják ott helyben, magadtól nem is tudnád kikezelni. A kérdező remélem hitte el ezt a riogatást.

2020. nov. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jajj, utolso, jobb lett volna ha csendbe maradsz, ha mar nem ertesz valamihez.... 😅 [link]

Jo olvasgatast.

2020. nov. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az arcureg atszakadassbol jo kis arcureggyulladas, amivel szenvedtem bo egy evet. De ez ugye nyilvan csak felso fognal fordulhat elo, meg legtobbszor latszik a rontgenkepen, ha ennek fennall a veszelye.
2020. nov. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!