Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog mikor nő ki?

A bölcsességfog mikor nő ki?

Figyelt kérdés
Fájdogál a leghátsó fogam (nem folyamatosan és nem nagyon, de már több napja, ma először már gyógyszert is vettem be). Most néztem meg alaposan és mintha kezdene kinőni a bölcsességfogam. Van ilyen 45 évesen? Vagy akkor mi ez? Bevallom, félek a fogorvostól, a műtéttől meg még jobban.
2020. nov. 5. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen, ez korona. Fogorvoshoz ne is menj, egy jó javasasszonyra van szükséged meg Grabovoj számra.
2020. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja persze, korona... :-) De legalább egy jót nevettem.
2020. nov. 5. 14:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kinőhet, ez nincs koroz kötve. Ha félsz ha nem, akkor is meg kell mutatni a fogorvosnak.
2020. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És tuti ki kell műteni?
2020. nov. 5. 15:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tuti, azért kell megnézni. De erősen benne van a pakliban.
2020. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ne ijesztgessetek!

Most épp nem fáj, de ha éjjel vagy reggel fájni fog, esküszöm, kérek egy időpontot a fogorvoshoz.

2020. nov. 5. 16:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyámnak 50+ évesen nőtt ki.


Akkor hell kihúzni ha ferdén nő, vagy ha nincs neki elég hely, így nyomja a többi fogat.

2020. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem is nő, mint kiderült, és a fő, hogy nem is fáj!

Egyelőre nem megyek vele fogorvoshoz.

2020. nov. 6. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze mutogasd fogorvosnak, előbb úgyis panoráma röntgen kell erre, mert addig nem kezdenek vele semmit. Nekem konkrétan hasítja a szájüregemet kifelé az utolsó bölcsifogam, ami nem a helyén nő, hanem kintebb a szajüreg felé, és ezzel ülhetek itthon szépen. Azt szenvedjek itt, arra várva hogy még nagyobb lyukat marjon magának a kinövésben lévő bölcsességfogam. 80 km-re van a legközelebbi város, most senki nem gondolja komolyan, hogy azért beszaladok panoráma röntgent csináltatni, mert fogorvos anélkül úgy sem kezd semmit a bölcsi fogakkal. Majd kinő szépen egy centis lyukat fúrva a szám oldalába, megéri.
2020. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!