Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bal oldalon nőtt a bölcsességf...

Bal oldalon nőtt a bölcsességfogam,és nyomja előtte a fogat. Műtéti úton lehet csak kivenni..Az előtte levő fog,és az az melletti között van egy lyuk, amit most vettem észre.A bölcsességfog rosszul fekvése miatt,hogy fogják az előtte levőt kihúzni?

Figyelt kérdés
Nos, tehát az a lényege a kérdésnek,hogy már kivették alul a másik bölcsességfogamat szintén műtéti úton, alul jobb oldalon. Ugyan ez várna rám bal oldalon lent, csak itt maga a főorvos is elmondta,hogy sokkal kockázatosabb a műtét, mert olyan idegpálya fut rajta keresztül,hogy akár le is bénulhat az a fele az arcomnak.Viszont most fedeztem fel egy lyukat a bölcsességfog előtt,és az az előtti két fog között. Megpiszkáltam,és elkezdett fájni a fogam. Most ilyenkor, hogy tudják kihúzni a fogat, ha esetleg ki kell? Mármint a bölcsességfog előtt közvetlen elhelyezkedőt? Hiszen a bölcsességfog rá van hajolva a hús alatt. Nem fog így sérülni valami, ha megkísérelik kihúzni a rágófogat? Vagy egyáltalán vállalja valaki a kihúzását, ha mondjuk sürgősen ügyeletre kell mennem foghúzás miatt mert annyira fáj?
2020. nov. 5. 20:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem igazán sikerült megértenem milyen lyukról van szó, de alánőtt bölcsességfogat is ki lehet bányászni, csak az komplikáltabb technikát igényel. Az egészséges fogat sem értem miért húznák ki, de ha ki kell és fogóval nem férnek hozzá, akkor emelőkkel kiszedik, ne aggódj ezen.
2020. nov. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!