Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet gond belőle, azon kívül...

Lehet gond belőle, azon kívül hogy rohadtul fáj, hogy a bölcsességfogam kicsit kintebb nő a kelleténél és lyukat mar a szájüregembe?

Figyelt kérdés
Mármint fájni tényleg nagyon fáj, de most nem tudok megindulni ezzel sehová és csak most kezdett el fájni mikor már ott a nagy lyuk a számban. Akkor már ha ennyire kinőtt (úgy félig) gondoltam akkor ott hagyom nőjjön ki teljesen. Ha már a lyuk ott van azt úgy se lehet visszacsinálni, csak egy kicsit nagyobb lesz míg teljesen kinő. Ti hogy vagytok ezzel? Az a gond hogy itt nálunk ez nagy hacacáré főleg vírus idején, nem lakok városon hogy panoráma röntgent tudjak készíteni róla és autóm sincs, hogy bemenjek messzire városba csak ezért, mert fogdoki anélkül nem kezd vele semmit. Tehát így csak le kell küzdenem a fájdalmat, aztán lehet valami gond belőle?

2020. nov. 7. 14:35
 1/1 A kérdező kommentje:
Részletezem ha szeretnétek, talán nem volt túl érthető. Egyébként 3 bölcsi fog ki van nőve teljesen, úgy hogy semmit nem éreztem. Ezt is csak véletlenül fedeztem fel, hogy nő kifelé, mert egyébként nem látszik, csak ha elhúzom róla a húst, vagyis a számnak a húsos részétől nem látszik hátul, de ha elhúzom szépen látszik hogy ki van bújva egy jó része belőle. Annyi nincs sajnos, hogy fogorvosként azt meg lehessen fogni aztán kihúzni onnan. Bár szakértő nem vagyok, de tudom hogy erre kérnek röntgent mert anélkül úgy sem állnak neki, ha nem látszik a teljes fog. A gyökerei gondolom rendben vannak, szép arányosan látszik a teteje, csak nem ott nő ahogy kéne, a többi foghoz viszonyítva úgy egy pár millivel kintebb nő, a szájüreg felé. Ez okozta azt a lyukat, mert nem fér és nekem mart oda egy elég szép lyukat magának, bár eddig fel sem tűnt mert nem fájt, de mostmár pár napja eléggé fáj, és ahogy tátong ott az a lyuk, meg persze gondolom amíg kinő teljesen az a lyuk a számba csak nagyobb lesz. De ettől lesz valami gondom? Majd alkalmazkodik a hús a fogamhoz nem, és majd bejavul? Vagy mit csináljak?
2020. nov. 7. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!