Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb. hány nap míg kijön a...

Kb. hány nap míg kijön a bölcsességfogam?

Figyelt kérdés
Epp most nő,de nem bir átszakadni az inyem. Nagyon fáj és be is van dagadva, gyulladva. Menjek fogorvoshoz vagy várjam meg mig átbújik?
2010. aug. 10. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ez iszonyat változó. Nekem már egy éve jön havonta elmászok vele fogorvoshoz. Mindig nézi nem e nő befelé vagy nem is tudom. Valakinek kijön pikk pakk valakinek lehet másfél év is. Hol fáj hol nem. Szerintem menj orvoshoz mert lehet,hogy íny alatt nő én is pont emiatt megyek mindig. Eleve ez fájdalmas de a doki ir ajd föl gyógyszert,ínyecsetelőt és már nem is fog csak időnként enyhén. Nekem legalábbis így volt. Sokan megnyittatják szájsebészeten a fogínyt,hogy könnyebben előjöjjön de az eléggé fájdalmas és hosszas a gyógyulás.
2010. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz :) Ad érzéstelenítőt, lemetsz az ínyedből, segít :)
2010. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hónapokba is telhet mire kibújik. Ha megmutatod orvosnak azzal rosszat nem teszel. Egyik ismerősömnek pl. rosszul kezdett el nőni a bölcsességfoga, és mielőtt kibújt volna, kiszedték neki a szájsebészeten.
2010. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én 2éve szenvedek az enyémmel:S
2010. aug. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy jártam, hogy ki kellett szedni. Csinálnak egy röntgent és megmondják, hogy kell-e csinálni vele vmit.

Ja és vigyázz az orvossal, ha ki kell szedni. Nekem nagyon jó orvosom volt, mindegyik kint volt max negyed óra alatt és nem volt velük semmi gond. De a váróban megismertem egy lányt, akinek másfél órát szívtak az egyik fogával és műtét után úgy begyulladt, hogy több napig nem tudott enni.

2010. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen nap? Én is már legalább 1 éve küszködök vele. Igaz, nekem még nem okozott sok szenvedést, de még mindig nem nőtt ki rendesen.
2010. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem már vagy 4 éve kezdett nőni, de még most is van, hogy érzem, hogy érzékeny az ínyem körülötte.
2010. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!