Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Invisalign vagy hagyományos...

Roflkopter kérdése:

Invisalign vagy hagyományos fogszabályzás?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy akinek van tapasztalata el tudná mondani, hogy árban mekkora különbség van a kettő között? Mai napon voltam konzultáción és a fogorvos azt mondta körülbelül ugyanannyira fog kijönni végül, de csak az Invisalign-ra adott árajánlatot szóval nem vagyok biztos benne, hogy nem csak rám akarja sózni.


Illetve akinek hagyományos volt erdekelne, hogy mennyi idő volt és végül mennyire jött ki cakkumpakk?



2020. nov. 18. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyi ideig van fent a fogszabályzó attól függ, hogy mennyire vanna szétcsúszva a fogaid. De egy év kb. mindig garantált. Az invisalign mindig drágább, mint a hagyományos és sokkal több hátránya van, mint a hagyományosnak.
2020. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Miért lenne több hátránya?

Mekkora összeget mondtak rá?

2020. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Valóban ugyanannyira jön ki. Az invisalignak rendkívül szűk az indikációs területe, nagyon kevés esetben alkalmazható, és akkor is csak abban az esetben lesz sikeres, ha nagyon pedáns a páciens, vagyis minden esetben hordja, amikor hordani kell, függetlenül attól, hogy milyen napja van/esküvőre megy/ fontos találkozóra. Ilyen szempontból egyébként jobb a rögzített, ott nem tudod levenni, ha épp nincs kedved hozzá, ugyanakkor persze hátránya is az, hogy tartósan ott van valami, amitől jóval nehezebb megtartani a jó szájhigiéniát. Mivel valóban árban kb ugyanaz, kérdezd meg az orvost, melyiket ajánlja, csak azért ne válaszd az invisalignt, mert “láthatatlan”, hiszen cserébe annyival kevesebbet is tud a többinél. Egyébként alsó hangon olyan 4-500ezer forint szokott lenni mindennel együtt, rögzítettnél sokat dob az áron, ha pl porcelán bracketteket kérsz.
2020. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik orvos nekem is az Invisalign-t nyomta, de nekem nem szimpi. Egyrészt drágább, főleg, ha korlátlan csomag kell, ami valószínű. + tudom, hogy minek többet felrak egy orvos annál jobb minősítést kap az Invisalign gyártójától, tehát érdekük minél több emberre rásózni. Szerintem semmivel nem jobb vagy gyorsabb, mint egy önligírozó. Én amellett döntöttem és nem bántam meg, ez olyan félmillió lesz összesen, max. 600 ezer (helybentartókkal, mindennel), az Invisalign alapból lett volna 1,5 milla és még erre jött volna rá a többi.
2021. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!