Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fél így még valaki a fogorvost...

Fél így még valaki a fogorvostól , mint én?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rosszak a fogaim gyerek koromban elhanyagoltam nagyon szüleim sosem vitték fogorvoshoz. A két első fogaim között szünet van kb fél centi , lyukasak, levannak ínyig törve, még nem is szép fehérek.

Nagyon félek a fogorvostól szinte rettegek , de úgy érzem , hogy így bnem tudok teljes életet élni nincs nap , hogy ne gindolnék a rossz fogaimra és ez miatt nagyon szomorú vagyok.



2020. nov. 18. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
nem, senki
2020. nov. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A fogorvos legalább életre nevel. A tetteknek vannak következményei. Eddig leszartad, most szopó van. Kérdés, melyik a nagyobb? A félelem, vagy a szomorúság? El fogsz menni, amikor az utóbbi lesz az erősebb. (Csak ezt nem kellene megvárni, mert napról napra szarabbak lesznek.) Nekem is van pár szar fogam, még egyik sem fáj, de nem is fogom megvárni. 3 hónapon belül megyek.
2020. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Igen a férjem. Sok fájdalomcsillapítót kér, sőt előtte ő is be vesz tablettát. Mindent kis részletekben csináltat.
2020. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Kb 20 éve nagyon rossz emlékkel távoztam a fogorvostól. Akkor megfogadtam, hogy soha többé nem megyek fogászatra. Nem is foglalkoztam vele, hiába már darabok törtek le.

Aztán jött a fordulat. KB 2 éve volt, hogy elkezdett nagyon fájni az egyik fogam. 3 napig szinte aludni nem tudtam. Nem volt mese. Elmentem egy fogdokihoz, aki vizsgálat után küldött is a szájsebészetre.

A gyulladás miatt szenvedés volt a húzás, viszont utána megszünt a fájdalom. Ezután kaptam még 3+3 alkalomra szóló bérletet. Második alkalommal már szinte nevetve ültem be a székbe. A doki nagyon jófej és érti is a szakmáját. 3 nagyon törött bölcsesség fogat kB 1 perc alatt kihúzott ülve.

Aztán ajánlott egy jó fogorvost. Ott már semmi para nem volt. Úgy rendbe rakta a fogaimat, hogy mindenki aki ismer meglepődött. A tanuló pénzt megfizettem, de már nem érdekel.


A lényeg, hogy sok múlik az orvoson.

2020. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Én is rettegtem gyerekkorom óta (igaz, az nagyon régen volt), ráadásul egy nem túl jól sikerült fogszabályzó felrakása volt az a kissé fájdalmas élmény, ami meghatározó volt. Aztán később mégis csak kénytelen voltam fogorvoshoz járni és már 16 évesen volt koronázott fogam. Időközben azért fejlődött a fogászat eszközparkja is és találtam egy olyan fogorvosnőt, aki az a fajta kedves őrmester típus volt, aki képes volt humorral kezelni a helyzeteket. Most jópár éve egy szintén tenyerestalpas, nagyon jól felszerelt fogorvosnő csinált nekem egy teljes protézist, ráhúzva a csonkig lecsiszolt fogkoronákra. Az egy olyan hosszan tartó, injekciókkal terhes beavatkozás volt, ami alatt megedződtem. Szóval azt mondom, hogy a bizalmat keltő, megnyugtató személyiségű fogorvos (korszerű eszközháttérrel) a jó megoldás. A mai technikai háttér össze nem hasonlítható a régivel, amikor nem volt vízturbinás fúrógép és vastag tűvel adták be a fájdalomcsillapítót (ami csak 10 perc után hatott teljesen). Ez már más világ, minden a gyors és lehetőleg fájdalom mentes kezelést szolgálja.
2020. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Van. Mintha a férjemet hallanám. Neki az hozta az áttörést, hogy az egyik félig előtört bölcsességfoga kegyetlenül elkezdett fájni. Annyira, hogy ő aki maga a rettegés (hányás, ájulás, brutál magas vérnyomás), ha fogorvosról van szó, elment az ügyeletre. Ott csak gyógyszert kapott és tanácsot egy szájsebész felkeresésére. Családi ajánlás alapján ment el egy fogorvos-szájsebészhez, aki a hozzáállásával, eszközparkjával, kedvességével, határozottságával és profizmusával segített neki eljutni odáig, hogy elkezdte szépen sorban megcsináltatni a fogait. Először a bölcsességfog műtét, aztán volt több ínyig letört fog sebészi eltávolítása, gyökèrkezelés, tömés, bölcsességfog sima húzása. Még sok van hátra, de szépen halad és én nagyon büszke vagyok rá emiatt. (Mivel látom, hogy a félelem nála nem hiszti volt, hanem fizikai tüneteket is produkáló rettegés.) Nem mondom, hogy szeret járni, nem mondom, hogy nem fél, de arra elég a rendelő légköre és a doki személye, hogy a félelem ne legyen nagyobb az elhatározásnál. Ha te is megtalálod azt a dokit, akire rá mered magad bízni, aki nem sajnálja az időt és a rendelkezésre álló eszközöket arra, hogy minél jobban megnyugtasson, akkor olyan szinten le tudod győzni a félelmed, hogy amit muszáj, azt megcsináltasd. Én bíztatlak is rá, mert ahogy telik az idő, csak egyre rosszabb lesz. Ha olyan típus vagy és segít, mindig legyen veled egy kísérő (férjem ezt pl igényli, a doki pedig még most a vírushelyzetben is beenged engem is a váróba), mindenképp légy őszinte az orvossal a félelmeidet illetően, ne félj tőle segítséget kérni azok legyőzésében. Ha normális orvost találsz, segíteni fog ezekben és utána már menni fog.
2020. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!