Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vajon gyökérkezelni kell? Ha...

Vajon gyökérkezelni kell? Ha igen az mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb fél éve voltam fogdokinál. Az egyik fogam fele letört azt kipótolta illetve volt pár fogam amit betömött. Volt egy fogam ami érzékeny hidegre, néha lüktetett, belenyilalt a fájdalom, de hamar elmúlt. A doki ezt is tömte. Azt mondta ha fáj, akkor menjek vissza és gyökérkezelés. Ez kb februárban volt. Egész eddig nem volt rá panaszom. Viszont pár napja fogmosás után iszonyatosan elkezdett fájni és nem akarta abbahagyni. Fájdalomcsillapítókat szedtem így elviselhetőbb volt. Mostanra viszont hiperérzékeny a fogam. Már az is kellemetlen ha a másik fogsoromat hozzáérintem illetve egyre kellemetlenebb a szájízem hiába mosom a fogaim. Mostanra már nem fáj a fog max néha lüktet és mintha kicsit fájna az állkapcsom is. Én arra gondolok, hogy talán gyulladásban van. Mivel ez az egész pont hétvégén történt így nem tudtam még időpontot kérni, de ma első dolgom lesz.

Szerintetek mi lehet? Volt már valakinek ilyen? És ha gyökérkezelik az mennyire fáj?

Magán dokihoz járok egyébként. Mikor kipótolta a törött fogam meg a többit tömte egyáltalán nem fájt. Nagyobb volt a félelmem, mint a fájdalom. De gyökérkezelve egyik sem volt. Ráadásul azok a fogak nem fájtak még a letört fogam sem. Ez viszont igen.



2020. nov. 23. 06:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Pontosítok. Már nem fáj olyan nagyon, de néha lüktet és megmaradt a rossz szájíz és az érzékenység.
2020. nov. 23. 06:44
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire a gyökérkezelés nem fájdalmas, csak kellemetlen.

Egyszer egy nappok óta fájó fogamat gyökérkezelték. Kicsit fájt, de meg sem közelíti azt a kellemetlenségét, amit egy fájós fog tud okozni.

Szóval ne aggódj, bőven a kibírható kategóriába esik.

Legtöbb maszek orvos,akinél jártam (mindig ajánlás útján váltok orvost, költözés miatt) precíz és maximálisan törekszik arra,hogy ne legyen kellemetlen élmény a fogászat.

2020. nov. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Megmondom öszintén utána olvastam különböző fórumokon, de a legtöbb poszt amit olvastam mind kb 10 évvel ezelőttiek voltak. Szerettem volna úgymond naprakész emberektől is véleményeket olvasni.

2020. nov. 23. 06:52
 4/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Én nagyon nyámnyila vagyok, rettegek a fogorvostól, de a gyökérkezelés nem fájt 15 éve sem és 2 éve sem. Ha az injekciót túlélted, onanntól már nyugi van.
2020. nov. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kicsit megnyugtattak a válaszok. Ma feltétlen felhívom az orvosomat.
2020. nov. 23. 08:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fog fájni. A mai világban már nagyon jól érzéstelenítenek. Nekem volt idén 2 gyökérkezelés es egyik sem fájt. A szuri kellemetlen csak.
2020. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fáj de nekem akkor lüktetet az állkapcsom mikor ciszta volt alatta .
2020. nov. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most már semmim sem fáj. Sem az álkapcsom se a fogam. Csak a fog lüktet néha egy kicsit. Eddig rossz szájízem volt, de már mintha az is kezdene elmúlni. Mindenesetre kértem időpontot inkább.
2020. nov. 23. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!