Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan íngyulladás ami...

Van olyan íngyulladás ami halálos? Mennyi idő mire belehal valaki?

Figyelt kérdés
Minden reggelre véres a lepedőm, mert éjszaka folyik ki a számból. Ha megnyomkodom napi 1x kb 1 köpés az full véres. Mindenhol be van dagadva, és már a sós víz sem segít. Ópiátos fájdalomcsillapítóval tudok csak működni, mert különben enni sem tudok. Így is a kaják nagy részét leturmixolom. Fogorvoshoz semmiképp sem szeretnék menni. Ha kiesik magától a fogam, akkor abbamarad a vérzés? Vagy inkább fogaim, mert vagy 3-4 van egymás mellett, és mellette feldagadva a így. Vagy ebbe a gyulladásba bele lehet halni, ha tovább terjed? Ha igen, akkor mennyi idő lehet?

2020. nov. 25. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogy mennyi idő, viszont a gyulladás terjed. Csontra, agyra stb. Ha íngyulladásod van, akkor a fog kiesése sem fog segíteni, el kell menni orvoshoz. Én sem szeretek fogorvoshoz járni (gyerekkoromban konkrétan fóbiám volt, most már jobb), de ha ilyen bajom lenne, akkor inkább elmennék, minthogy komolyabb baj legyen.
2020. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam egy cikket, hogy agyi problémákat is okozhat a súlyos és elhanyagolt ínygyulladás. A te eseted pedig nagyon súlyos. :( Meg is rokkanhatsz, munkaképtelenné válhatsz, teljesen lecsúszol, a társadalom szélére szorulsz. Mihamarabb menj fogorvoshoz!
2020. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bele lehet halni, szepszist kaphat az illető, de szerintem már egy pár hetes kórházi fekvés intravénás antibiotikum kezeléssel is kellőképpen vidám. Szerencsére elég ritka, inkább a hajléktalanoknál, esetleg a periférián élő cigányoknál fordul elő, bár még ők is elmennek fogorvoshoz, ha ilyen tüneteik vannak.

Ha szeretsz szórakozni az egészségeddel, az életeddel, akkor remekül csinálod. Nem mellesleg ez a környezeted számára is kellemetlen, ugyanis ahol ilyenek vannak egy szájban, ott sajnos szagok is vannak. És igen, van az a szájszag, amit méterekről érezni. Más nem, annak a lehetősége, hogy az ember büdös meg szokta ijeszteni az ilyeneket, mint te. A fogorvos nem wellness, nem buksisimogatást fogsz kapni, ahogy az urológusnál vagy a kardiológusnál sem. Mégis elmegy az ember, ha véres a vizelete, vagy 200-as a vérnyomása. Összehasonlításként hasonló horderejű esemény zajlik a szádban, amiből bármikor lehet bizony kórház. A kórházból pedig nem mindenki jön ki élve, szemben a fogorvosi rendelővel.

2020. nov. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz hogy inkább a fogorvos mint kórház 2020-ban a második hullám közepén.


De szerintem a fogaid elvesztése sem éri meg azért hogy elkerüld a fogorvost. Vagy neked igen? Mert az azért borítékolható hogy ki fognak előbb utóbb potyogni.


El kellene menned az orvoshoz. Adni fog gyógyszert a gyulladásra.

2020. nov. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Menj fogorvoshoz! Az egyik ismerősöm hanyagolta a fogászatit. Most alig van foga. Evés kínkeserves neki, mivel az inyével rágja a kaját. Senki sem szeret fogorvoshoz járni, de szerintem inkább az a 30 perc 6 havonta, mint hogy ne tudjak enni fájdalom nélkül. Ha más hogy nem megy, nyomjál be egy féldecist ;)
2020. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!