Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 éve tartó íngyulladás mitől?

2 éve tartó íngyulladás mitől?

Figyelt kérdés
2 éve szenvedek gyulladt ínnyel, bal oldalt felül az 5-ös és a 6-os fog között. Több orvosnál voltam már, de semmi konkrétumot nem tudtak mondani. Írtak fel antibiotikumot, ecsetelgették, de semmi. Az 4-5ös fogamon porcelán korona van. Egy hete voltam egy újabb doktornál, az látott a két fog között egy kisebb lyukat, betömte, majd mondta is, hogy egy kisebb darab megrepedt tömés bele volt nyomódva az ínybe. Megörültem, hogy na végre megvan a ludas! Eltelt 2-3 nap, és kezdett egész jól kinézni az ínyem, nem is éreztem ott semmit. Majd az elmúlt pár napban visszajött a probléma. Nem fáj, de mikor kézzel megnyomogatom, akkor azt a tipikus szúró érzést érzem, ha meg valami keményet eszek, akkor egy kicsit fáj. A fogam egyáltalán nem fáj, és nem is érzékeny. Mit gondoltok várnom kéne még a gyógyulással?

2015. nov. 4. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jól illeszkedik a 2 fog és bemegy az étel a 2 fog közé?
2015. nov. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Röntgen nem mutatott gyulladást az 5-ös vagy a 6-os fogadon? Nekem egy koronás fog mellett volt pukli ami fájt, a fogam nem volt érzékeny és nem fájt, kétszer kaptam gézcsíkos kezelést, és antibiotikumot, de mindig visszajött az ínyfájdalom, végül gyökérkezelés után elmúlt.
2015. nov. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: ez volt a probléma, de miután betömte a lyukat, már nem megy közé az ételmaradék. Viszont a gyulladás még mindig fenn áll. :(


Második: nagyjából 2 éve csináltattam, azon nem látott semmit az orvos. Most 2 hét múlva van időpontom, akkora kértem egyet, mielőtt hozzányúl a többi fogamhoz. Majd kiderül.


Nekem annyi ötletem van, hogy vagy elkezdett romlani a fog a korona alatt, vagy mivel nem rendes híd, nem három fogon van, csak kettőn, így egy kicsit megbillenhetett, és az egyik irányba nyomja az ínyt. Passz nem tudom, ha az idő nem hozza helyre, szerintem már csak a korona levétele fogja meghozni. :(

2015. nov. 4. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Komfortos volt a korona, mikor megkaptad? Nem túl nagy esetleg?
2015. nov. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A korona már bő 5 éves, de inkább 6. Nem nagyon volt vele problémám, igaz sokszor úgy éreztem hogy mozog, meg mintha a levegőben lenne (az a része ami alatt nincs fog), de 2-3 hónap alatt megszoktam, és elmúlt ez az érzés. Nagyjából 2 éve jelentkezett a gyulladás.
2015. nov. 6. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!