Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elektromos fogkefék tényleg...

Elektromos fogkefék tényleg jobbak a hagyományosnál?

Figyelt kérdés

A fogorvosom ajánlotta az elektromos fogkefét, miután egy csomó lepedéket szedett le a fogamról. Megfigyeltem, hogy ő is elektromos fogkefefejet használt a tisztításhoz.


Na most, nézegetem az elektromos fogkeféket és olvasom, hogy csak Oral-B-t érdemes venni. Miért? Mi a baj a többivel?


Aztán nézem, hogy van többféle fej, pl. 3D White, amin van valami gumi középen és ez állítólag fehéríti a fogakat... Ez tényleg így van, mert elég nagy hülyeségnek hangzik számomra, hogy egy gumidarabról lesz fehérebb a fogam...



2020. dec. 4. 16:11
1 2
 1/14 Metionin ***** válasza:
Tényleg jobb, alaposabban tisztít. Még soha nem volt olyan tiszta a fogam akármilyen fogkefém is volt, mint mióta elektromosat használok. Nekem oral-B van, kaptam de szerintem a többi márkából is vannak jók. Egyik barátom a lidl-ben vett nemrég szuper ultrahangosat.
2020. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocs, de ez nem volt túl meggyőző. Ha valami jó, akkor nem azt szokták tanácsolni, hogy vegyél bármilyet, meg az, hogy soha olyan tiszta nem volt még a fog... Mint egy marketing duma. Engem konkrét tapasztalatok érdekelnek.
2020. dec. 4. 19:48
 3/14 Metionin ***** válasza:
Hát én konkrétan azt tapasztaltam, hogy tisztább. Amikor először használtam, csak tapogattam a fogaimat a nyelvemmel, hogy jé milyen simák. Pedig kefével is alaposan mostam mindig. Hidd el, nem pénzel semmilyen elektromos fogkefe cég :D
2020. dec. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt a simát most mire érted? A 3D White fejre? Mert a lepedék az nem rücskös a fogon vagy nem értem mi lett simább.
2020. dec. 4. 20:35
 5/14 Metionin ***** válasza:
Amikor pl. fogkőleszedés után polírozzák a fogakat, akkor egy ideig sokkal simább a felület mint általában. Na ahhoz hasonló érzés. A fejet nem tudom most hirtelen, már elhasználtam ami volt hozzá, az új csomag arra meg Cross action van írva.
2020. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hm érdekes. Köszi.
2020. dec. 4. 20:56
 7/14 A kérdező kommentje:
És egyébként nem nehéz vele fogat mosni hagyományos után? Nézem a videókat, de mindnél olyan bumszlinak tűnik a fej. Nem fér el nehezen a szájban?
2020. dec. 4. 21:01
 8/14 A kérdező kommentje:

Vagy ezzel így, nyitott szájjal kell mosni a fogat, mint ahogyan ezen a videón mutatja a hölgy?


https://www.youtube.com/watch?v=coACCzzV2Mc

2020. dec. 4. 21:02
 9/14 Metionin ***** válasza:
100%
Fura mert először mindig mozgatni akartam a kezem mint a hagyományosnál, aztán megszoktam hogy csak végig kell húzni. A fejet én is nagynak gondoltam először, korábban gondoltam hogy gyerekeknek valót veszek mert az kisebb de aztán megkaptam ezt ami normál. Igazából nem fér el nehezebben, bár én nem is nagyon csukom rá a számat. Elöl ahol "kanyarodik" a fogív, egy kicsit fura mert "beleakad" az ajkamba de amúgy elfér.
2020. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
100%
A videót most néztem de én is így tátott szájjal csinálom. Bár a normál fogkefével is úgy mostam.
2020. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!