Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rágófog gyokerkezeles folyamat...

Rágófog gyokerkezeles folyamata hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy alaszuvasodott fogam, amire a doktornő azt mondta lehet elég a tömés csere de lehet gyokerkezeles lesz a vége.

Ha gyokerkezeles lenne tudnátok segíteni hogy mi hogy történik? Azt mondta a doki hogy több alkalom lesz.

Első alkalommal elvileg azt mondta trepanálás lesz, amiről azt olvastam hogy akkor nyitják meg a fogat.

Ebben a folyamatban lesz az idegek, érek eltávolítása is, vagy az már a második alkalomhoz tartozik?

Ha megnyitjak a fogat de az idegeket csak második alkalommal távolítják el addig nem fog fájni a fogam? Gondolom tesznek rá ideiglenes tomest, de attól még az idegek bent lennének.

Akinek volt már gyokerkezeles leirna a tapasztalatait?

Ez lesz az első gyokerkezelesem.

Köszönöm



2020. dec. 12. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
ha megnyitja a fogat, akkor szedi az idegeket is. nem fog fájni, mert ad érzéstelenítést. utána már csak azért kell többször visszamenni, hogy gyógykezelje az üres foggyökeret (onnan szedi ki ugyanis az ideget) szóval az már csak amolyan gyógyszeres ecsetelés, max. kellemetlen az íze miatt. ha ennek vége, akkor vagy betömi azonnal, vagy tesz bele gyógytömést és vártok, hogy hogyan reagál a fog.
2020. dec. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítés után lefúr az idegekig. Utána kis recés tűkkel és/vagy egy speciális fúróval kitisztítja a gyökereket. (olyan mint a kis recés tű csak fúróba van fogatva) Egy rossz ízű lötyivel öblögeti a gyökércsatornákat és lehet hogy csinál majd röntgent is. Ideiglenes tömést tesz bele és kész.


Második alkalommal, ha panasz mentes a fog akkor elkészíti a végleges gyökértömést. Ez egy narancssárga gumi szerű anyag amit a fogadba tesz és egy Sütővel leégeti a kilógó végeket. A korona részt ismét csak ideiglenesen tömi. Ennél a fázisnál én nem kaptam már érzéstelenítést mert nem volt már ideg a fogba ami fájjon.


Harmadik alkalommal kapod a végleges tömést. Szintén szuri nélkül. Ez már gyorsan megvan és semmit nem érzel.


Ha van még kérdésed akkor szívesen válaszolok. :)

2020. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem fogmegnyitás után idegölő cuccot rakott bele, és utána több nappal történt a gyökércsatornák kezelése. Az egész folyamat vagy másfél-két hétig tartott.
2020. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!