Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van valami jól bevállt házi...

Van valami jól bevállt házi praktika, vagy kenőcs, esetleg gyógyszer amivel az állkapocs ízületi panaszokat meg lehet szüntetni/csökkenteni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időszakba egyre gyakrabban fájt az állkapocs ízületem. Van egy harapási rendellenességem, amit fogszabályzóval próbáltak helyrehozni, de nemrég szájsebészeten azt mondták, hogy ezt lehetetlen fogszabályzóval rendbetenni, és műteni kell - különben pár év múlva rágni se tudok.

Ugyanakkor műteni nem tudnak, mivel a covid miatt nem vállal senki, hisz nem létfontosságú plasztikai beavatkozásnak számít (valami olyansmi lenne, hogy szétvágják az alsó állkapcsom, meghosszabbítják és sínnel rögzítik két oldalt, hogy ne mozduljon).

Közben egy új fajta fogszabályzási folyamat venné kezdetét, de kb. lépésenként haladunk vele, mert a fogorvosom elérhetetlen, és kb. havonta-két havonta tudok egy-egy konzultációra időpontot szerezni.


Ugyanakkor közben az állkapocs ízületem fáj, és nehezen eszem. Van valami gyógyszer, praktika, kenőcs, bármi ami csökkenteni tudja ezt a fájdalmat?



2020. dec. 14. 11:46
 1/3 petraa07 ***** válasza:

Szia

Nagyon sajnálom, hogy ilyen komoly problémával kűzdesz. Szerintem ezt inkább a kezelő orvosodtól kérdezd meg hogy a műtétig mit lehetne tenni mert fájdalmaid vannak. Állandóan gyógyszert sem szedhetsz. De gondolom ezt te is tudod.

Gondolom tud tanácsot adni. :)

2020. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 petraa07 ***** válasza:
Azt még megkérdezheted hogy ha friss negatív Covid teszted lenne akkor sem vállalná el senki? Hátha. :)
2020. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen típusú rendellenessége van az állkapcsodnak? Nekem is állandóan fáj :(
2020. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!