Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés tapasztalat?

Gyökérkezelés tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gyökérkezelésre kell mennem, viszont még sose volt benne részem és félek kicsit.

Mit és mennyire lehet érezni kezelés alatt?

Amikor lefúrnak a gyökerig illetve mikor kihuzzak az ideget nem fáj? Ha éreztél valamit milyen érzés volt? Mihez hasonló? Tompa vagy éles fájdalom? Köszönöm ha segítetek 😊



2020. dec. 16. 17:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve melyik a rosszabb érzés a fog húzása vagy a gyökérkezelés? A húzásban már volt részem.
2020. dec. 16. 17:28
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmi extra, ha nem gyulladt a fog. A húzás szerintem rosszabb, azt hallod, hogy ropog, meg olyan érzésed van, mintha amputáltak volna belőled valamit.


Cserébe a gyökérkezelés meg hosszadalmas.

2020. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Így van, ha nem gyulladt a fog akkor nem érzel semmit belőle. Meg ha jól adják be az érzéstelenítőt
2020. dec. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem tudom gyulladt e vagy mi van vele, csak néha érzékeny, ha rágok, meg hidegre melegre de van h néha spontán is enyhén hasogat, de gyógyszer nem kell rá. Doki azt mondta a szuvasodas már elerte az ideget ezért kell gyokerkezelni. Ez egy korábban simán tömött fog volt ami alá szuvasodott 15 év alatt sajnos.
2020. dec. 16. 17:39
 5/10 A kérdező kommentje:
És az a baj h csak január elejére kaptam időpontot és attól félek addig baj lesz 😔 meg ha most nincs is begyulladva addig simán lehet.
2020. dec. 16. 17:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor se aggódj. Az enyém begyulladt, kaptam bele idegölőt, majd miután már elhalt az ideg, kezdődött csak (napok múlva) a kezelés.


Senkinek nem érdeke, hogy rossz tapasztalattal távozz, vagy megnehezítse a kezelést a fájdalmad.

2020. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást.

Magándokihoz megyek, bízom bennük mert többször voltam már náluk és nagyon ügyesek. Csak gyökérkezelésben meg nem volt részem 😊

2020. dec. 16. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Messze a szuri "fáj" a legjobban.
2020. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nemrég estem át életem első gyökér kezelésén. Amiatt kellett gyökér kezelni, mert begyulladt, és iszonyatosan fájt a fogam, a fél arcom fel is dagadt (csonthártyagyulladásom is lett). Erre szedtem 1 hétig antibiotikumot, ami szépen levitte a gyulladást és a fájdalmat.

Én is féltem a gyökérkezelésről. Igazából semmit sem éreztem az egészből,még injekciót se kaptam.😀 Azért lehetett valószínűleg fájdalommentes, mert már teljesen elhalt a fogam, ahogy a röntgen is mutatta.

2020. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem ma volt gyökèrkezelèsem. Határozottan szorongós vagyok a fogorvossal kapcsolatban és elsőre ugyan ez volt a reakcióm. Most, hogy túlvagyok rajta hatalmasan pozitívat csalódtam mert annyira sem volt mèg kellemetlen sem mint egy fogtömés. Ha nem fàj a fogad szóval nincs begyulladva akkor az èg vilàgon nem fogsz semmit érezni a zsibbasztótól.
2020. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!