Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után Dalacin?...

Gyökérkezelés után Dalacin? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Gyökérkezelés után, azaz csak a végleges tömés után pár héttel érzékeny lett a fogam ráharapásra és kocogtatásra is. (rágófog)

Az orvos dalacint írt fel mint utolsó lehetőség húzás előtt.

Mik a tapasztalataitok? Minden áron meg akarom őrizni a fogam. Tippek még mit tehetnék?



2020. szept. 8. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tudom a fogaddal mit tudsz még tenni, de hogy a Dalacintól aludni akarsz egész nap, azt borítékolom neked. Tudom, mert most azt szedtem, már csak egy van. Szerdán volt egy nőgyógyászati műtétem, ezt felírták, azóta örülök ha a gyereket reggel suliba elindítom, megfőzök, rendbe teszem a házat, aztán alszok.

Lehet, hogy be van gyulladva azért kaptál antibiotikumot, lemegy a gyulladás, aztán hátha az érzékenység is megszűnik.

Gyógyulást a fogadnak.

2020. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Eddig 3 szemet vettem be. Nem vagyok álmosabb mint egyébként de megy a hasam. De nem érdekel a mellékhatás, csak a fogam maradjon meg.

2020. szept. 8. 12:01
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet újra gyökérkezelni? Van amikor sikeres, de nekem is volt ilyen, 1 hónapig volt jó a Dalacinnak hatása, utána újra begyulladt a fogam, rezekálták szájsebészeten.
2020. szept. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez hátsó fog. Szerintem ezt nem lehet rezektálni. Újbóli gyökérkezelést én megpróbálnám.. A dokim eléggé szkeptikus ezzel kapcsolatban. Inkább húzná.
2020. szept. 8. 14:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A férjem azt mondta, neki általában nem szokott működni ez a dalacinos módszer, de pont a legutóbbi alkalommal működött :-) Azóta is megvan az a foga. Remélem, szerencséd lesz ez alkalommal neked is.


Röntgent ugye csinált az orvos, hogy tuti jó lett-e a gyökérkezelés?

2020. szept. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem nem csinált. Kellett volna?

Amúgy csökkent az érzékenység de nem tudok enni vele. Meg elkezdett valami kemény csomó nőni az inyemen :(

2020. szept. 9. 22:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem mikor nem akart rendbe jönni a gyökérkezelt fogam, akkor az orvos csinált egy kisröntgent úgy, hogy egy gyökérkezelő tű is a fogban volt. Felső négyes fogról volt szó. Elvileg azt nézte, hogy tényleg olyan hosszú-e a gyökércsatorna, mint ahogy ő mérte, és nem lóg-e ki a tömőanyag belőle, vagy nem túl röviden tömte-e be. De minden rendben volt, csak várni kellett még két hetet, utána jó lett, és azóta sincs baj azzal a foggal.
2020. szept. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy hogy a tű benne volt?! Jujj de rosszul hangzik. Na nekem ilyet nem csinált. De másmilyen se.
2020. szept. 10. 05:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha csomó kezdett nőni az ínyeden, akkor gyulladt a fog gyökerénél, nekem is volt ilyen, nem tud kitisztulni, mert már benne van a gyökértömés.
2020. szept. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8: Nem volt olyan durva, csak a rendelőn belül kellett 3 métert megtennem nyitott szájjal egy másik székig, mert ott volt a kisröntgen. És a fogam jó lett a végén, szerintem ezért megérte :-)
2020. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!