Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után ez mennyire...

Gyökérkezelés után ez mennyire normális, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Két napja gyökérkezelték egy felső 5-ös fogam.

Letört, de tünetmentes volt, nem volt érzékeny, nem fájt, de tömés közben kiderült, hogy a gyökeret is megtámadta a szuvasodás, ezért gyökérkezelve lett. Gyógyszeres, ideiglenes tömés van, másfél hét múlva mennék a véglegesért.

A doki azt mondta, ha beduzzad az arcom, vagy a falat kaparnám a fájdalomtól akkor menjek vissza. Kisebb fájdalom normális.

Ez rendben is van, de azóta gyakran érzek fájdalmat. Hirtelen jön, majd hirtelen múlik, nem éles fájdalom, de kihat mindenre, az arcomra, a fülemre, a tarkómra. Ez az érzés ismerős, mert a másik oldalon ugyanilyen volt, mikor begyulladt a fogam, ugyanígy szétsugárzott.

Az arcom nincs bedagadva, de ha megtapogatom érzékeny. Mostmár feszül, ha lehajolok.

Nem tudom, hogy ez most normális-e, vagy menjek vissza. Valaki tapasztalt hasonlót?

Fájdalomcsillapítót még nem vettem be miatta, de kezdek félni, kicsit olyan mintha napról napra lenne rosszabb. Csak remélni tudom, hogy nem hétvégére fog "bedurranni".

Mellette közvetlenül egy három hete húzott fog helye van, (húzáskor tört le ez) arra is gondoltam, hogy esetleg a seb körüli szövetnek/csontnak nem tetszett, hogy meg lett piszkálva.



2017. aug. 10. 22:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet kikellene cserélni benne a gyógytömést.A kihuzott fog hely eis okozhatja.Ha fokozódnak atünetek,fájdalom mindenképp fordulj orvoshoz.De a biztonság kedvéért hivd fel a dokit és kérj tőle tanácsot.
2017. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!