Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájhat még mindig a fogam?

Miért fájhat még mindig a fogam?

Figyelt kérdés

3 hónapja voltam fogorvosnál szuvas őrlőfog miatt. Belefúrt, kitisztította, és mondta, hogy a szuvasodás nem jutott le a gyökerekig, majd tett bele ideiglenes gyógyszeres tömést. Utána pár hétig kicsit fájt, aztán csak kicsit érzékeny volt.


Következő alkalommal rendesen betömte a fogam, ami pár hét után ismét fájni kezdett.


Ismét visszamentem hozzá, és kifúrta, majd mondta, hogy akkor gyökérkezelni fogja, bár nem érti hogyan fájhat, ha nem érintette a szuvasodás a gyökereket. Gyökérkezelte, és miközben tisztította az egyik gyökércsatornát, még érzéstelenítés mellett is ugyanazt a szokásos fájdalmat kezdtem érezni, de utána már elmúlt. Mondta, hogy most már nem fájhat, mert eltávolította az idegeket.

Utána 2 hétig nem éreztem fájdalmat, aztán megint. A fájdalom változó volt, valamikor alig éreztem, este pedig már Cataflam kellett, mikor pedig már kijött az ideiglenes tömés fele, képtelen voltam enni, mert nagyon fájt a harapásnál.


Hétfőn, negyedik alkalommal visszamentem, ismét áttisztította, és most egy jódos tömést rakott bele, ami miatt most állandóan jódos ízt érzek.

Most már nem hetek múlva, hanem már másnap ismét elkezdett fájni. Kedd óta most már minden nap fáj, sem a meleg, sem a hideg vizet nem bírom, enni egyszer próbáltam azon az oldalon és kellemetlen volt. Kb. 30 percenként fáj, enyhe hasító fájdalmat érzek, estére pedig mindig erősebb, gyakoribb a fájdalom.

Most gyógynövényes készítményeket használok, gyógynövényteákkal öblögetek, de nem hat semmi.


Egyébként észrevettem már hónapokkal ezelőtt, hogy a fogam néha mozog, főleg ha erősebb a fájdalom. Mondtam a fogorvosnak, de ő nem vette észre, hogy mozogna. Egyébként más tüneteim nincsenek, nincs lázam stb.

Röntgent nem készített.


Mi lehet a probléma a fogammal?



2020. dec. 19. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy gyökérkezelte akkor röntgen nélkül? Az is lehet, hogy nem tisztította ki rendesen. Milyen jellegű a fájdalom?
2020. dec. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem említett semmilyen röntgent, egyből kezdte a gyökérkezelést. A fájdalom néha tompa, hasogató. Csak akkor volt éles fájdalom, mikor még szuvas volt. Akkor is fáj, ha a fogam tömött felszínét kopogtatom, erős nyomást érzek.
2020. dec. 19. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Lehet tályog van benne. De a gyökér menti gyulladást csak röntgennel látni. Mondd meg neki, hogy nézze meg még ne húzza ki. Vagy menj másik orvoshoz.

2020. dec. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van hasonló, csak az én fogam 1 éve volt idegelve. 1 évig jó is volt de ki esett a tömés szeptember tájékán. Vagy a töméscsere vagy csak a véletlen de kb azóta ha keményen rágtam pl kenyeret akkor nagyon megfájdult a fogam 5-10 percre. utóbbi 2 hétben viszont tompán de fáj nekem folyamatosan és néha bele-bele nyilall. Sem a hideg sem a meleg nem nem okoz problémát, tehát hőmérsékletfüggetlen. Amig a tompa folyamatos fájás nem jelent meg addig ha megszívtam, tehát vákumot képeztem a számban egy pillanatra belenyilalat.

1 hete voltam fogorvosnál vele Az idegelt fogat kifúrta és áttisztította, jelenleg gyógytömés van benne, de sajnos ugyan úgy fáj...:(

Egyértelműen érzem hogy a gyökércsúcs környékén fáj.(jeleztem is a fogorvosnak) Egy a bibi hogy idén már nálunk nincs fogászat.

2020. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jobbulást neked!
2020. dec. 20. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!