Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után 3 nappal is...

Foghúzás után 3 nappal is erőteljes fájdalom meddig normális?

Figyelt kérdés

Szerdán húzták a fogamat. Azóta is 4 óránként fájdalomcsillapítót (mindig más hatóanyagút) szedek.

Alsó négyes fog.


Már a fejem is lüktet.


Nehezen bírom ki a 4 órát is a gyógyszerek között. De amikor épp használ addig van 1-2 jó órám.


Hétfőn az lesz az első hogy hívom őket.


Addig is mit tudok tenni, hogy legalább éjjel aludjak? Ugyanúgy kelek a fájdalomtól 3 óránként jelenleg.

Nincs bedagadva.


Azt mondták egy pár napig fájhat, de az hogy ennyire rossz lesz nem gondoltam.


Olvastam valahol, hogy néha írnak antibiotikumot, nekem sajnos nem írtak. Már arra is gondoltam, hogy lehet kellett volna.

Most viszont ez a fájdalom meg lüktetés annyira rossz, hogy nem is tudom kibirom e hétfőig.


2020. dec. 19. 18:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Már olyan érzés néha mintha minden fogam fájna.
2020. dec. 19. 18:39
 2/13 anonim ***** válasza:
Sebed hogy néz ki? Nem lehet h kiesett a verdugo? Akkor sajnos elfertozodhet a seb és az valóban iszonyat fájdalmas. 3 nap után még én is szedtem fájdalom csillapitokat de max 1et és egész jól bírta.
2020. dec. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem tegnap még benne volt. Ma már valóban csak egy lyuk van a helyén. De minden nap fáj.
2020. dec. 19. 18:54
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor sztem valóban kiesett a verdugo, ezzel viszont ameddig bírod gyógyszer ha nem akarsz ügyeletet, és hétfőn feltétlen doki.

Nekem 2 bölcsesség fogat is mutottek, de azért a 3.napra nem rosszabb hanem pont hogy jobb lett. Folyamatosan gyógyulni kéne neki, és a fajdalom is csökken. Enni nem ettél tejeset véletlenül?

Nem oblogettel?

Ha fáj is húzás után, nem olyan fájdalom kéne legyen ami elviselhetetlen hanem inkább nyomó fájdalom. De a fájdalom csillapító elég jól elmulasztja hosszabb időre és utana már nem is kellene hogy szükséges legyen.

2020. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja és a luktetes és a szomszédos fogak fájdalma normális ebben az esetben. Eléggé megbojgatjak ilyenkor. Kell neki kis idő míg visszaall minden normalisra.
2020. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem ettem tejeset. S nem öblögettem úgy ahogy kellene alapesetben.Mosni is babafogkefét használtam, hogy véletlenül se bántsam.


Most hatkor bevett algoflex forte nem használt már, így kénytelen voltam bevenni egy ketodexet is nemrég. Tudom, hogy nem jó ez a sok gyógyszer, viszont hétfőig ki kell húzzam. Bár már nézegetem az ügyeleteket..


Eddig úgy volt hogy 4 óránként mindig más hatóanyagút vettem be, hogy ne legyen sok. Bár így is sok, tudom.

De a 4 órákat is nehéz volt kivárni. Most viszont nem használt az algoflex másfél óra alatt.


Számolom az órákat hétfő reggelig. S még az is lehet hogy nem fogadnak rögtön.

2020. dec. 19. 20:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia. Basszus, sajnálom hogy így jártál, valami biztos nem oké. Flector vagy xilox esetleg algopirin nincs otthon? Sajnos azt olvastam hogy ha begyulladt azt semmi nem fogja elmulasztani csak orvos. Gyógyszerek nem hatnak rá 😔 most hogy vagy?
2020. dec. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Rögtön fogadniuk kell ilyen esetben bárhol.
2020. dec. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A helyzet változatlan. Talán annyi, hogy most volt éjjel, hogy 4 órát aludtam egyhuzamban.


Hajnal 4kor és reggel fél 9kor vettem be gyógyszert. Most megint jó.


Amit észrevettem még, hogy kattog azon az oldalon az álkapcsom. De lehet nincs köze hozzá.


Még egy nap. Aztán remélem jobb lesz.

2020. dec. 20. 10:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Na mi volt? Mit mondtak?
2020. dec. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!