Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS! Mozog az első két csontfo...

SOS! Mozog az első két csontfogam? 16/L

Figyelt kérdés
Mindennap 2× fogat mosok rendesen ápolom és most azt vettem észre hogy az első két fogam felül minimálisan lötyög. Kiskorú vagyok nemtudok csináltatni magamnak?? Miért mozoghat ha normálisan ápolom és vigyázok rá??😟😭😭
2020. dec. 22. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj fogorvoshoz mindenkeppen.
2020. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fogorvoshoz menj, nem kéne mozognia.
2020. dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nefélj, nem lesz baj, ha be van gyulladva akkor mozoghat...

Menj el a fogdokihoz, ír gyulladáscsökkentőt és/vagy szájvizet és rendbe jön pár nap. Addig ne egyél olyat amit harapni kell...

2020. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fogíny gyulladás lehet. Nekem is volt kb 15-16 éves korom körül, elmúlt de a fogaim minimálisan azóta is mozognak. Mondjuk a nyelvemmel nem tudom mozgatni de a másik fogammal igen. Jó hír viszont hogy 40 vagyok, és még megvannak. De dokihoz menj el mindenképpen.
2020. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogíny gyulladás / sorvadás miatt mozoghatnak a fogak.

Általában vérezni is szokott az íny fogmosáskor, nem tudom te tapasztalsz e ilyesmit.


Menj dokihoz,ő biztos ajánl valami szájvizet/fogkrémet ami segít.

Esetleg gyógyszert.


4-es, köszi a válaszod, most megnyugtattál. :D

Nekem is már 15 éves korom óta minimálisan mozognak a fogaim, és mindig attól rettegek, hogy egyszer majd csak kipotyognak, az amúgy teljesen egészséges fogaim. :D

2020. dec. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fogaknak van egy minimális természetes mozgathatósága. (De attól persze nem tesz nekik jót, ha mozgatod magadnak!) Majd újév után ha újranyitnak a fogászatok elmehetsz azért.
2020. dec. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Most esik ki a tejfogad
2020. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!