Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet ez? 2 éve fogorvosho...

Mi lehet ez? 2 éve fogorvoshoz járkálok, mert egyszerűen senki sem tudja megmondani mi baja a fogaimnak. Hol az egyik fáj,hol a másik, fent, lent oldalt, mindenütt. A fogaimra nem panaszkodtak az orvosok, röntgenen nem találnak semmit.

Figyelt kérdés

Két éve folyamatos fájdalommal élek, nem tudom,hogy mitévő legyek. Bármelyik fogorvoshoz is megyek, a röntgen alapján megállapítják, hogy rendben vannak a fogaim,és nem találnak semmi kiváltó okot a fájdalomra. Pár lyukas van ugyan, de ezeket elkezdték rendbe tenni,és azok is elkezdenek fájni, amik tömést kapnak. Nem korlátozódik a fájdalom egyetlen fogra, hanem hol ez fáj, hol az. Nem tudom,hogy mitévő legyek, kétségbe vagyok esve. Nem bírok már tovább így lenni. Kérem, aki bármilyen tanáccsal tud szolgálni, ne tartsa magába!

26/N


2020. dec. 24. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, amit orvosok nem latnak röntgennel (ct?), azt latatlanban mondja meg valaki itt??


Fogszabályozó nem kellene?

2020. dec. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt anno ilyen. Érzékenyek a fogaid. Amit javasolok, hogy használj érzékeny fogakra kifejlesztett fogkrémet. Pl sensodyne, elmex stb.
2020. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudtunk meg a kérdésedből, leszámítva, hogy több fogorvos nem talált objektív okot a panaszodra, tehát nem igazán esélyes, hogy itt fogsz tudni hasznos tippet kapni.

Mi fáj pontosan? Elől, hátul, fent vagy lent, jobb vagy bal oldalon? Értem, hogy nem tudod megmondani, melyik fog, de egy felső 5-6-7-8-as fog fájhat egyszerre pl egy krónikusan gyulladt arcüregről, lent és fent is lehet a bölcsfog okozta feszítés, de léteznek kevésbé objektív, emiatt nyilván nem túl jól kezelhető állapotok, pl arcidegzsába, de az is általában ugyanazon helyre lokalizálódik, nem egyszer bal fent hátul, aztán jobb lent elől.


Milyen jellegű a fájdalom? Belenyílaló, éles, vagy lüktető, tompa?


Mennyire fáj egy 1-10-ig terjedő skálán? Pl kell-e fájdalomcsillapítót bevenni miatta?


Spontán fáj vagy kiváltja valami (mondjuk fogmosás, hideg/meleg/édes ételt/ital, ráharapás)?

2020. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amire gondolni lehet még, hogy nem fogászati eredetű a probléma.
2020. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, hogyan táplálkozol? Szedsz Ca-ot? Eszel/iszol olyasmit, amiben benne van?


Ha nem, akkor lehet itt az ideje. Próbáld ki legalább egy hónapig. Ha nem változik semmi, akkor sem válik károdra.


A másik kérdésem, hogy szoktál energiaitalt/szénsavas üdítőt inni? Ha igen, mennyit? Mert ezek simán okozhatják a fenti tüneteket hosszútávon.

2021. jan. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!