Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felül az első 4 fogam meglazul...

Felül az első 4 fogam meglazult vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Az alsó fogaimmal mikor megnyomom az első négy fogamat felül, akkor azok mozognak. Szemmel nem látható, de ha ráhelyezem az ujjamat az egyik elülső fogamra, majd azt megnyomom az alsó fogaimmal hátulról akkor az ujjamon keresztül érzem a mozgást. Ha tükörben szeretném megmozdítani ujjammal a fogat akkor nem látszik és nem is érezhető, kizárólag ha a fogaimmal csinálom és akkor is csak érezhető az ujjaimon keresztül.

2020. dec. 28. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ínybetegségre utalhat, kérdezd meg a fogorvosod!
2020. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem a fogadra kell tenni, mozog az ujjon a bőr.

fogd két ujjad közé

2020. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha két ujj közé fogom akkor nem tudom a fogaimmal megnyomni az első fogaimat. Ahogy említettem más módon nem érzem/látom a mozgást.
2020. dec. 28. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:
a tükörről volt szó csak, nem tudtam, hogy máshogy kéne azt értelmezni
2020. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden fognak van egy természetes mozgathatósága, mivel nincsenek belecövekelve a csontozatba, hanem rostok függesztik ki, így képes átvinni a rágóerőt a csontra. Ezen rostok miatt a fogmeder és a fog között cirka 0,2 mm rés van és így ennyi mozgathatósága is. Ezt nem mindenki érzi/veszi észre, én is csak akkor, ha direkt úgy figyelem, mint te, kézzel nem különösebben tapintható. Ha kézzel is provokálható és/vagy szabad szemmel is látható a mozgása, akkor van baj. Ha csak egy picit érzed így ilyen formában, az a fog élettanilag is lényeges mobilitása.
2020. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!