Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon nagy baj ha lassan két...

Nagyon nagy baj ha lassan két hete szedek Cataflamot?

Figyelt kérdés

Mert ugye az van bele írva ha jól emlékszem, hogy max 3 napig lehet szedni. Csak idáig nem volt a fogorvosom, de már mem bírtam tovább ezért elmentem a Semmelweis-re és itt meg felírtak egy antibiotikum-ot mert be van gyulladva és így nem gyökérkezelik. A Cataflamra meg azt mondta szedjem tovább. Tehát 3 hétig napi 2-3 Cataflamot be kell vennem mert nem bírom egyszerűen a fájdalmat (és még így is iszonyatosan fáj) és még vizsgákra is kell tanulnom.

De már félek a Cataflam hatásától. Esetleg van itt olyan, aki szintén ilyen sokáig szedte és van valami rossz tapasztalata?



2020. dec. 28. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a Cataflamnál nincs olyan kitétel, hogy csak 3 napig szedhető, csak az van feltüntetve, hogy mennyi a napi maximálisan bevehető adag mg-ban.
2020. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos én sokáig szedtem a fogamra hasonló gyógyszereket: cataflam, apranax, aflamin,algoflex, Flector stb, mindegyik ugyanebbe a gyógyszer családba tartozik. Nem szteroid gyulladáscsökkentő és fájdalom csillapitó. Esetleg szedjél más hatóanyagú gyógyszert a felsoroltak közül, azok is hatásosak. Vagy ha cataflamhoz ragaszkodsz, szedjél mellé gyomorvédő gyógyszert, háziorvos is felirja. Nyilván hosszú hónapokig ne szedd egyiket sem, de oda figyelve, kis adagban ha muszáj szedjed. Orvost azért kérdezd meg. Mamám sajnos évekig szedett hasonló gyógyszert az ízűleteire, nem lett baja.
2020. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az, hogy lesz-e bajod tőle vagy nem az a szervezetedtől függ. Sajnos a gyomor nyálkahártyát tönkreteszi, illetve megviseli a májat is, az enzim értékek nagyon megnőnek. Ezekre inkább azért van ráírva, vagy javasolják, hogy csak egy X ideig szedd, mert az alapproblémát nem oldja meg. Nálad ez a két hét nem sok, ennyitől nem lesz bajod, viszont a fogaddal kell kezdeni valamit.
2020. dec. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Tényleg. De én ezt nem bírom tovább, most indulunk és kihúzatom. Egy hét múlva csinálnák a gyökérkezelést, mert be van gyulladva.

Szóval mindjárt indulunk, remélem gyulladt fogat is kihúznak.

2020. dec. 28. 21:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Habár sok helyen azt olvasom, hogy nem. Miért ilyen nehéz ez, ennyit szenvedni egy foggal, ráadásul ezenkívül az összes fogam jó. Telefont persze nem veszi fel az ügyelet.
2020. dec. 28. 21:45
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Húznak, csak nem szívesen, na meg nem hat majd a fájdalomcsillapító, szóval így kihúzatni eléggé nagy bátorság. Persze megértelek.
2020. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítséget, ezt olvastam én is.
2020. dec. 28. 22:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha kaptal antibiotikumot az 2 3 nap es leviszi a gyulladast. Utana meg majd kezelteted. Csak szedd rendesen be az egeszet
2020. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm! Végül nem mentem el, megpróbálom kibírni, akkor még ezt a 2-3 napot.
2020. dec. 29. 03:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egy hétig napi 1 algoflex ultra forte-t szedtem, aztán amikor erősebb lett a fájdalom gyökérkezelés után volt, hogy egy este alatt 3 algoflex ultra forte és 1 cataflam is bement, xilox port is szedtem mellé, aztán flector+algoflex+antibiotikum reggel este 1-1, flectorból egyszer 4 darabot is megittam az előírt 3 helyett hogy legalább aludni tudjak és semmi bajom nem lett tőle.
2021. jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!