Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő eltávolítás után lehetsé...

Fogkő eltávolítás után lehetséges, hogy sérülékenyebbé válnak a fogak?

Figyelt kérdés
Nekem jóval több lyukas fogam lett a kezelés óta. Mert elméletileg a fogkő is egy réteg, ami valamennyire védi is a fogakat a külsőm behatásoktól, szennyeződésektől, a fogkő levétel után keletkező hézagokba meg sokkal könnyebben befészkelhetnek a baktériumok, stb. Engem a körzetis fogdoki ebszélt rá pár éve, de azóta is bánom, hogy engedtem neki megcsinálni. Azóta úgy érzem, hogy sokkal vékonyabbak és gyengébbek is lettek a fogaim. Más is tapasztalt hasonlót?

2020. dec. 31. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem

Pedig az elmúlt 20 évben fél évente leszedetem

2020. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogkő nem védőréteg. Azt baktériumok építik, és olyan a szerkezete, hogy alatta kis üregek vannak, ahol a bacik savat termelnek és így pusztítják a fogzománcot. Ha ott a fogkő, akkor nem is látod, ahogy alatta lyukad a fog. Talán már nagyon el volt gyengülve a zománc, mikor leszedték a fogkövet, és ezért kezdett el hamar szuvasodni. De ugyanúgy elkezdett volna fogkővel is, még gyorsabban is, csak akkor nem látod.
2020. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Én amikor rossz fogorvosnál voltam utána egy hétig fájt az ínyem mert nagyon kapkodott és sietett, a jónál már másnap semmi gondom nem volt mert odafigyelt a dolgára. Keress egy olyat, aki nem kapkodja el és nem okoz "sérülést" a fogaidon csak azért mert minél előbb túl akar rajtad lenni. Nekem is lett egy két lyukas fogam, de szerintem nem a fogköveim miatt.
2020. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem véd semmit a fogkő! A fogkő a rossz szájhigiénia miatt alakult ki, tulajdonképpen odakövült lepedék. Csak a fogkő miatt nem lehetett eddig észrevenni az alatta lévő lyukakat, azért van most több. Ha a fogkőlevétel után hézagok vannak a fogadon, akkor béna a fogorvosod, keress másikat!
2020. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Az első fogkő leszedés után nekem sokáig nagyon érzékeny volt a fogam, aggódtam, hogy kárt tettek benne, elég szadista volt a doki, hiába mondtam, hogy fáj a fogkőleszedés, csak dühös volt, hogy mit nyavalygok. Azóta máshol szedetem le időnként és soha nem fájt ennyire. Az amalgámtömött fogaimhoz nem engedem, hogy nyúljanak, azok annyira fájnak közben a rázkódástól. Hát én túl gyakran nem csináltatom meg, mert elég drasztikus beavatkozás. Ahogy a rosszkor intézett fogmosás is károsítja a fogzománcot (közvetlen evés, gyümölcsök, savas üdítők után nem lenne szabad 1-2 órán át a fogmosás), úgy szerintem a fogkőleszedés is lehet káros. De szerencsére nem vettem észre, hogy jobban romlanának a fogaim fogkőleszedés után, de max. 3-4 évente szedetem le.
2020. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!